Васил Терзиев: За под седем хиляди деца няма да има места в ясли и градини в София тази година
Васил Терзиев: За под седем хиляди деца няма да има места в ясли и градини в София тази година
Недостигът тук-там в детските градини и яслите в София пада всяка година, тази година е под седем хиляди, като над пет хиляди от недостигащите места са в яслените групи. Това сподели кметът на София Васил Терзиев в ефира Нова телевизия.
Голям проблем е дефицитът на медицински сестри и това води до проблем
с яслените групи. На места, вместо да усилваме групите, ни се постанова да ги трансформираме в групи за детската градина, тъй като нямаме медицински сестри, добави кметът. Той съобщи, че от общината работят с министерството на образованието и здравното министерство,
с цел да разрешат част от проблемите, свързани с личния състав.
Ще се оправим с всички провокации, в случай че бъде гласувано доверие на София идващото издание на „ Евровизия “ да бъде тук – нещо, за което ще се борим, съобщи още Васил Терзиев, откакто България завоюва тазгодишното издание на песенния конкурс. Страната ни ще бъде хазаин на идващото издание, а тази година бе показана от певицата Дара. Кметът на София сподели,
че страната следва да реши в кой български град ще се организира идващото издание.
София е най-добре готова от всички градове в България. „ Арена 8888 – София “ е с огромен потенциал, сподели Терзиев. Икономическият резултат е дълготраен, не се мери единствено с пристигналите туристи, а какъв брой хора са научили за столицата
и града и са видели място, което биха желали да посетят, сподели още кметът.
Изключително съм благополучен, добави кметът за успеха на Дара. Невероятно е, че макар всички опити за кавги, тя съумя, означи още той. Готвим се да я посрещнем с червен килим. Със сигурност наш екип ще отиде на летището, надяваме се в следващ ден да създадем по-сериозна
организация и да отпразнуваме както би трябвало, съобщи Васил Терзиев.
На въпрос подготвени ли сме да посрещнем формат от мащаба на „ Евровизия “, той отговори, че непрекъснато се приготвяме. Видя се с Джиро д’Италия, че София може да бъде хазаин на такива огромни събития, сподели столичният кмет.
След като Столичният общински съвет одобри Общината да придобие фигурите от
Паметника на Съветската войска, а решението провокира разногласия и митинг, Васил Терзиев разяснява, че, в случай че фигурите и пространството са благосъстоятелност на общината, по-лесно ще може да се вземе решение защо да се прави с пространството. На въпрос допустимо ли е да бъде възобновен паметникът или фигурите да останат в градината, Терзиев отговори, че всичко е допустимо, само че неговата вяра е пространството да бъде знак на нещо, което ни сплотява. Личното ми мнение е, че тези монументи би трябвало да се опазят,
само че не на това място. Княжеската градина би трябвало да има различен смисъл, сподели кметът.
По отношение на промяната на синята и зелена зона в столицата Васил Терзиев сподели, че това зависи от решението на съда. За нас е значимо тази промяна някой ден да се случи, с цел да се контролира отчасти паркирането. Надявам се тази година да осъществяваме първа стъпка от програмата ни за кални точки, с цел да се появят нови паркоместа
и да стартира построяването на многоетажни паркинги в София, добави Терзиев.
Той изрази съболезнования на околните на починалия мъж наоколо до хижа „ Рудничар “ във Витоша. Кметът сподели, че няма спомагателна информация по случая и още не е ясно дали индивида е бил атакуван от мечка, или куче.
Вървим в догадка, че става дума за нахлуване от животно, уточни кметът.
На въпрос ще се строи ли пететажна постройка на столичната ул. „ Шишман “ Терзиев отговори, че е значимо да се опази центърът на София и неведнъж е писал писма до Министерството на културата за скъпи здания да бъдат непокътнати. Надявам се там да не се появи нова пететажна постройка, сподели кметът. Търсим механизмите тези здания да са обитаеми и нашата упоритост
е да се резервира духът на тези здания, добави Терзиев.
За градежа на 22-етажна постройка в квартал „ Младост “ кметът сподели, че има десетки огромни здания, изключително към огромните булеварди. Тук въпросът не е единствено за една постройка, а по какъв начин териториите да бъдат разпределени, изясни той. „ Интересът на общината е добре предпазен стопански, само че на практика е друго “, добави Терзиев.
Шефът на софийските гробища беше уволнен дисциплинарно,
откакто беше направена инспекция и рекомендацията от отчета след нея беше той да бъде освободен поради административни нарушавания. Материалите са в прокуратурата, сподели още Терзиев.
Недостигът тук-там в детските градини и яслите в София пада всяка година, тази година е под седем хиляди, като над пет хиляди от недостигащите места са в яслените групи. Това сподели кметът на София Васил Терзиев в ефира Нова телевизия.
Голям проблем е дефицитът на медицински сестри и това води до проблем
с яслените групи. На места, вместо да усилваме групите, ни се постанова да ги трансформираме в групи за детската градина, тъй като нямаме медицински сестри, добави кметът. Той съобщи, че от общината работят с министерството на образованието и здравното министерство,
с цел да разрешат част от проблемите, свързани с личния състав.
Ще се оправим с всички провокации, в случай че бъде гласувано доверие на София идващото издание на „ Евровизия “ да бъде тук – нещо, за което ще се борим, съобщи още Васил Терзиев, откакто България завоюва тазгодишното издание на песенния конкурс. Страната ни ще бъде хазаин на идващото издание, а тази година бе показана от певицата Дара. Кметът на София сподели,
че страната следва да реши в кой български град ще се организира идващото издание.
София е най-добре готова от всички градове в България. „ Арена 8888 – София “ е с огромен потенциал, сподели Терзиев. Икономическият резултат е дълготраен, не се мери единствено с пристигналите туристи, а какъв брой хора са научили за столицата
и града и са видели място, което биха желали да посетят, сподели още кметът.
Изключително съм благополучен, добави кметът за успеха на Дара. Невероятно е, че макар всички опити за кавги, тя съумя, означи още той. Готвим се да я посрещнем с червен килим. Със сигурност наш екип ще отиде на летището, надяваме се в следващ ден да създадем по-сериозна
организация и да отпразнуваме както би трябвало, съобщи Васил Терзиев.
На въпрос подготвени ли сме да посрещнем формат от мащаба на „ Евровизия “, той отговори, че непрекъснато се приготвяме. Видя се с Джиро д’Италия, че София може да бъде хазаин на такива огромни събития, сподели столичният кмет.
След като Столичният общински съвет одобри Общината да придобие фигурите от
Паметника на Съветската войска, а решението провокира разногласия и митинг, Васил Терзиев разяснява, че, в случай че фигурите и пространството са благосъстоятелност на общината, по-лесно ще може да се вземе решение защо да се прави с пространството. На въпрос допустимо ли е да бъде възобновен паметникът или фигурите да останат в градината, Терзиев отговори, че всичко е допустимо, само че неговата вяра е пространството да бъде знак на нещо, което ни сплотява. Личното ми мнение е, че тези монументи би трябвало да се опазят,
само че не на това място. Княжеската градина би трябвало да има различен смисъл, сподели кметът.
По отношение на промяната на синята и зелена зона в столицата Васил Терзиев сподели, че това зависи от решението на съда. За нас е значимо тази промяна някой ден да се случи, с цел да се контролира отчасти паркирането. Надявам се тази година да осъществяваме първа стъпка от програмата ни за кални точки, с цел да се появят нови паркоместа
и да стартира построяването на многоетажни паркинги в София, добави Терзиев.
Той изрази съболезнования на околните на починалия мъж наоколо до хижа „ Рудничар “ във Витоша. Кметът сподели, че няма спомагателна информация по случая и още не е ясно дали индивида е бил атакуван от мечка, или куче.
Вървим в догадка, че става дума за нахлуване от животно, уточни кметът.
На въпрос ще се строи ли пететажна постройка на столичната ул. „ Шишман “ Терзиев отговори, че е значимо да се опази центърът на София и неведнъж е писал писма до Министерството на културата за скъпи здания да бъдат непокътнати. Надявам се там да не се появи нова пететажна постройка, сподели кметът. Търсим механизмите тези здания да са обитаеми и нашата упоритост
е да се резервира духът на тези здания, добави Терзиев.
За градежа на 22-етажна постройка в квартал „ Младост “ кметът сподели, че има десетки огромни здания, изключително към огромните булеварди. Тук въпросът не е единствено за една постройка, а по какъв начин териториите да бъдат разпределени, изясни той. „ Интересът на общината е добре предпазен стопански, само че на практика е друго “, добави Терзиев.
Шефът на софийските гробища беше уволнен дисциплинарно,
откакто беше направена инспекция и рекомендацията от отчета след нея беше той да бъде освободен поради административни нарушавания. Материалите са в прокуратурата, сподели още Терзиев.
Източник: flashnews.bg
КОМЕНТАРИ




