Денят по диагонал – 6 ноември 2025 г.
Васил Пандов: Бюджетът на Здравната каса е демонстрация на геноцид към популацията (част 2)
Публичните лечебни заведения би трябвало да подсигуряват свободен достъп и нулево възнаграждение, счита Васил Пандов
У нас към този момент няма здравно заведение, което не желае доплащане, даже когато Здравната каса покрива разноските. Става въпрос за безотговорно взимане на пари от пациентите. Има скандални случаи даже с деца. Управляващите отхвърлят всички оферти за надзор.
Управляема конкуренция: Гранд тактиката на Съединени американски щати в един многополюсен свят
Нахлуването в Украйна мощно стесни стратегическото поле на Русия, като я отчужди от Запада и бетонира зависимостта й от Китай и от Глобалния Юг. Но то също по този начин нанесе смъртоносен удар на зараждащата се гранд тактика на администрацията на Джо Байдън.
Пеевски твърди, че е получавал оферти за съюз против Борисов
Лидерът на „ ДПС–Ново начало “ Делян Пеевски съобщи пред публицисти в парламента, че по време на така наречен сглобка представители на „ Продължаваме промяната – Демократична България “ са му предложили политически съюз против водача на ГЕРБ Бойко Борисов. По негови думи, Кирил Петков, Асен Василев и Христо Иванов са се пробвали да го убедят да се включи в проект за „ пенсиониране “ на Борисов с претекст, че по този начин може да бъде „ прехванат “ неговият електорат.
Правителството и работодателите са разискали проектобюджета, диалозите не престават, разгласи Борисов
Проектобюджетът за 2026 година и отражението му върху бизнеса са били съществена тематика на среща сред представители на държавното управление и работодателските организации. Това заяви във Facebook водачът на ГЕРБ Бойко Борисов.
Новият кмет на Ню Йорк е като български политик – дава обещание на кило
Помните ли какво ни дават обещание от години нашите политици преди избори? Намалени налози, увеличени заплати и пенсии, парадайс на земята, редуциране на раздутата администрация, реформиране на неефективните служби… И, както знаем, след изборите нормално идва едно огромно „ ами то не е толкоз просто “ и „ желаеме, но пари няма “. Оказва се, че и в Америка не е доста по-различно. Новият кмет на Ню Йорк 34-годишната звезда на американската левица Зохран Мамдани се оказа повече от роден за балканската политическа сцена. И той дава обещание на кило, обилно и с възторг, който може да засрами даже най-креативните български популисти.
Парламентът отхвърли ветото на президента и дефинитивно одобри закона за надзор върху покупко-продажбите на „ Лукойл “
отхвърли и наново одобри измененията в Закона за поощряване на вложенията, които вкарват специфичен режим за продажба на активи на „ Лукойл “ в България. 125 депутати гласоподаваха „ за “, 74 бяха „ срещу “.




