Вашингтон започва да изпраща писма до държавите на 4 юли,

...
Вашингтон започва да изпраща писма до държавите на 4 юли,
Коментари Харесай

Тръмп избра да праща писма, вместо да преговаря за митата

Вашингтон стартира да изпраща писма до страните на 4 юли, в които ще бъдат посочени тарифните ставки, с които ще се сблъскат в комерсиалните си връзки със Съединени американски щати , оповестява The Straits Times.

Министърът на финансите на Съединени американски щати Скот Бесент чака към 100 страни да се сблъскат с минимална тарифна ставка от 10% . Министърът на финансите на Съединени американски щати съобщи, че чака „ буря “ от търговски съглашения преди крайния период 9 юли, след което тарифните ставки могат да се покачат внезапно.

Администрацията на Тръмп договаря с търговски сътрудници, с цел да се опита да реализира съглашения за понижаване на цените преди крайния период, в това число Индия, Япония и Европейския съюз.

Признавайки компликацията при договарянията с над 170 страни, Доналд Тръмп съобщи на 3 юли, че ще бъдат изпращани писма до 10 страни по едно и също време, в които ще бъдат посочени тарифните ставки, да вземем за пример, от 20% до 30%.

През април най-хубавите помощници на Доналд Тръмп обявиха, че ще работят по 90 покупко-продажби за 90 дни. Тази амбициозна цел беше посрещната със песимизъм от търговски специалисти, осведомени с сложните и продължителни търговски покупко-продажби от предишното.

Основните търговски сътрудници на Съединени американски щати, които понастоящем вземат участие в договарянията, са изправени пред доста по-високи ставки, в това число 20% за Европейския съюз, 26% за Индия и 24% за Япония .

Други страни, които не вземат участие в комерсиалните договаряния на администрацията на Тръмп, са изправени пред още по-високи цени, в това число 50% за Лесото, 47% за Мадагаскар и 36% за Тайланд.

По-рано се съобщаваше, че Съединени американски щати възнамеряват да покачат цените за Казахстан до 27% . Самат Умирзаков, предприемач от Ню Йорк и президент на Глобалната комерсиална камара на Ню Йорк, приказва за това по какъв начин това ще се отрази на казахстанско-американските връзки.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР