Сергей Лавров обвини САЩ в глобална намеса за контрол над енергийните пазари
Вашингтон връща света в колониалната ера - подготвени са на преврати, отвличания или убийства на водачи на страни, притежаващи естествени запаси, от които американците се нуждаят
загърбват интернационално приети дипломатически конвенции в гонене на личните си ползи, изключително в доминирането на енергийните пазари, съобщи съветският външен министър Сергей Лавров, представен от Ройтерс, в излъчено през вчерашния ден изявление за съветската социална телевизия.
Той означи, че с дейностите си в Латинска Америка и Близкия изток Вашингтон връща света " в ера, когато не е имало нищо " - нито интернационално право, нито система за интернационалните връзки, съобщи Българска телеграфна агенция.
" официално обявиха, че никой не може да им подрежда. Те се интересуват само от личното си благоденствие и са подготвени да го защитят с всевъзможни средства - преврати, отвличания или убийства на водачи на страни, притежаващи естествени запаси, от които американците се нуждаят ", съобщи Лавров.
" Венецуела, Иран, нашите американски сътрудници не крият, че става въпрос за Те имат теория за владичество на международните енергийни пазари ", означи министърът, намеквайки за задържането на венецуелския президент при военна интервенция на Съединени американски щати през януари и за убийството на иранския висш водач аятолах Али Хаменеи при американско-израелски въздушни удари в края на февруари.
Съединени американски щати изрично " отрязаха ". Още преди време, когато се строиха " Северните потоци ", американците упорстваха Европа да се откаже от тях. Сега се получи по този начин, че на Европа беше лишена от " Северните потоци ". Германия беше унижена. Всички го схващат. Какъв е резултатът? Сега унгарците и словаците се борят с всички сили, защитавайки ползите си, да запазят евтините, налични енергийни източници като мотор на стопанската система си. А им споделят - не, купувайте два пъти по-скъпо, тъй като би трябвало " да накажем " Русия. Това не е метод към интернационалните връзки. Това е опит да се върне колониалната ера. Европа се занимава с всичко това сега, като принуждава Унгария, Словакия и всички други " дисиденти " просто да се подчиняват на тези, които командват в Брюксел, без в никакъв случай не са били избирани от никого, за разлика от националните държавни управления, сподели Лавров в изявлението, критикувайки европейската политика, " движена от надменност и пренебрежение към останалите ".
Дори в търсенето на решение на четиригодишната война в Украйна Съединени американски щати споделят: вижте още къде могат да се създадат отстъпки и по-късно пред нас с вас ще се открият големи стопански вероятности. В същото време всичко, което преди малко описах, се случва паралелно. Ние биваме изтласквани от всички международни енергийни пазари. Ако сме подготвени да осъществяваме взаимноизгодни планове на наша територия и да предоставим на американците това, което ги интересува [...], тогава нашите ползи също би трябвало да бъдат зачитани. Досега не виждаме това ", добави Лавров в изявлението, оповестено на уеб страницата на министерството на външните работи.
загърбват интернационално приети дипломатически конвенции в гонене на личните си ползи, изключително в доминирането на енергийните пазари, съобщи съветският външен министър Сергей Лавров, представен от Ройтерс, в излъчено през вчерашния ден изявление за съветската социална телевизия.
Той означи, че с дейностите си в Латинска Америка и Близкия изток Вашингтон връща света " в ера, когато не е имало нищо " - нито интернационално право, нито система за интернационалните връзки, съобщи Българска телеграфна агенция.
" официално обявиха, че никой не може да им подрежда. Те се интересуват само от личното си благоденствие и са подготвени да го защитят с всевъзможни средства - преврати, отвличания или убийства на водачи на страни, притежаващи естествени запаси, от които американците се нуждаят ", съобщи Лавров.
" Венецуела, Иран, нашите американски сътрудници не крият, че става въпрос за Те имат теория за владичество на международните енергийни пазари ", означи министърът, намеквайки за задържането на венецуелския президент при военна интервенция на Съединени американски щати през януари и за убийството на иранския висш водач аятолах Али Хаменеи при американско-израелски въздушни удари в края на февруари.
Съединени американски щати изрично " отрязаха ". Още преди време, когато се строиха " Северните потоци ", американците упорстваха Европа да се откаже от тях. Сега се получи по този начин, че на Европа беше лишена от " Северните потоци ". Германия беше унижена. Всички го схващат. Какъв е резултатът? Сега унгарците и словаците се борят с всички сили, защитавайки ползите си, да запазят евтините, налични енергийни източници като мотор на стопанската система си. А им споделят - не, купувайте два пъти по-скъпо, тъй като би трябвало " да накажем " Русия. Това не е метод към интернационалните връзки. Това е опит да се върне колониалната ера. Европа се занимава с всичко това сега, като принуждава Унгария, Словакия и всички други " дисиденти " просто да се подчиняват на тези, които командват в Брюксел, без в никакъв случай не са били избирани от никого, за разлика от националните държавни управления, сподели Лавров в изявлението, критикувайки европейската политика, " движена от надменност и пренебрежение към останалите ".
Дори в търсенето на решение на четиригодишната война в Украйна Съединени американски щати споделят: вижте още къде могат да се създадат отстъпки и по-късно пред нас с вас ще се открият големи стопански вероятности. В същото време всичко, което преди малко описах, се случва паралелно. Ние биваме изтласквани от всички международни енергийни пазари. Ако сме подготвени да осъществяваме взаимноизгодни планове на наша територия и да предоставим на американците това, което ги интересува [...], тогава нашите ползи също би трябвало да бъдат зачитани. Досега не виждаме това ", добави Лавров в изявлението, оповестено на уеб страницата на министерството на външните работи.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




