Вашингтон се наложи със 113:110 над лидера в Тихоокеанската дивизия

...

ОБЗОР: Вашингтон си спомни какво е победа, финландец блести за Юта

Вашингтон се наложи със 113:110 над водача в Тихоокеанската дивизия на НБА със 113:110 и прекъсна серията от 10 следващи провали. Отборът от американската столица е на 3-о място в Югоизточната дивизия с 12/20.

Реално срещата се реши в последните пет минути и половина, когато Вашингтон Уизардс направи серия от 25:12. Генерално в мача Кайл Къзма вкара 29 точки, а Брадли Бийл добави 27, като всеки от тях приключи в мача с по 6 битки и 6 асистенции.

Слънцата водиха в резултата с 98:88 в средата на четвъртата част, откакто ДеАндре Ейтън осъществя два наказателни удара. Но в идващите 5:17 минути домакините от Финикс вкараха едвам две точки, което се оказа и съдбовно за изхода от срещата.

Денвър Нъгетс завоюваха против Мемфис вкъщи със 105:91, като Аарън Гордън вкара 24 точки, а Никола Йокич добави 13 пункта, 13 битки и 13 асистенции. Това е 19-а победа за Нъгетс в 30 мача и те водят в класирането в Северозападната дивизия.

Брюс Браун вкара 16 точки, Крисчън Браун с 13 и Боунс Хайланд и Кентавиус Колдуел-Поуп с 12 бяха останалите топ-реализатори за спечелилите. В техните редици липсваше гардът Джамал Мъри, който нарани наново неотдавна оперираното ляво коляно. Мъри игра в неделя против Шарлът, когато вкара едвам един изстрел от игра от 11 опита.

Чикаго победи Маями – втори в Югоизточната дивизия, със 113:103. Никола Вучевич вкара 29 точки и взе 12 битки, като гостите от Чикаго сложиха завършек на серията си от четири следващи победи на Маями.

ДеМар ДеРоузан приключи срещата с 24 точки, като 16 от тях бяха осъществени през второто полувреме. Съотборникът му в Булс Зак ЛаВин вкара 21 точки и добави 7 подавания.

Бам Адебайо беше най-резултатен за Маями с 27 точки, 12 битки и 6 завършващи подавания. Тайлър Хиро прибави 19 точки и 7 подавания.

Юта Джаз се оправи с гостуващия Детройт със 126:111 и влезе в топ 3 на Северозападната дивизия. В воин за домакините от Солт Лейк Сити се трансформира Лаури Марканен с 38 точки, което е подравнен негов персонален връх в НБА.

Финландецът вкара 13 от 20 опита при стрелбите, включително и девет тройки. Миналия месец против Финикс той също осъществя 38 пункта.

Джордан Кларксън в този момент се включи с 21 пункта за триумфа, а Джаред Вандербилт прибави 18 точки, 13 битки и 6 подавания. Малик Бийзли стартира мача от аварийна пейка, само че до неговия край беше навъртял 17 точки.

За Детройт доста мощен мач направи новобранецът в НБА Джейдън Айви, приключил с 30 точки – негов персонален връх.

Ню Йорк реализира изненадващо безапелационна победа над Голдън Стейт със 132:94. Имануел Куикли наниза 22 точки, а общо шестима баскетболисти на Никс приключиха срещата с двуцифрен персонален актив. Джейлън Брънсън с 21 точки и Джулиъс Рандъл (15 точки и 12 рибаунда) завършиха мача с дабъл-дабъл. Нюйоркчани са 4-и в Атлантическата дивизия, само че с 18/13 баланс.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън - 22 победи/9 загуби, Бруклин - 19/12, Филаделфия - 17/12
Централна дивизия: Милуоки - 22/8, Кливланд - 21/11, Индиана - 15/16
Югоизточна дивизия: Маями - 16/15, Атланта - 16/16, Вашингтон - 12/20

Западна конференция
Тихоокеанска дивизия: Финикс - 19/13, Лос Анджелис Клипърс - 18/14, Сакраменто - 16/13
Югозападна дивизия: Мемфис - 19/11, Ню Орлиънс - 18/12, Далас - 15/16
Северозападна дивизия: Денвър - 19/11, Портланд - 17/14, Юта – 18/16
Източник: novsport.com