Вашингтон се доближи на победа от спечелването на първата си

...

Вашингтон се доближи на победа от първа купа Стенли в историята си

Вашингтон се приближи на победа от спечелването на първата си купа " Стенли ", откакто разгроми гостуващия Лас Вегас с 6:2 и поведе с 3:1 триумфа във финалната серия за трофея в Националната хокейна лига.

Евгени Кузнецов се отличи с четири асистенции, Никлас Бекстрьом добави три асистенции, а Ти Джей Оши способства с гол и две асистенции за столичани. Вратарят Брейдън Холтби приключи с 28 спасявания.

After a huge performance in Game 4, where does @Kuzya92 stand on your Conn Smythe ballot?

— NHL (@NHL) June 5, 2018 Джеймс Нийл и Райли Смит вкараха за гостите, а Марк-Андре Флюри избави 17 изстрела, само че Лас Вегас позволи трета поредна загуба, колкото имаше общо в първите три кръга на плейофите.

Оши откри резултата малко преди средата на първата третина, а до края й Том Уилсън и Деванте Смит-Пели направиха разликата класическа.

Джон Карлсон осъществя за 4:0 към края на втората част при цифров превес и значително предреши мача.

Нийл и Смит върнаха две попадения до 12:26 минута на третия интервал, само че очакванията на гостите за необичаен поврат продължиха единствено 73 секунди,когато Михал Кепмни вкара за 5:2. Малко повече от минута преди края Брет Конъли оформи триумфа при цифров превес.