Съдия Алито се разболя по време на събитие през март и беше лекуван от дехидратация, каза Върховният съд
ВАШИНГТОН (АП) — Съдия от Върховния съд Самуел Алито се разболя по време на събитие във Филаделфия предишния месец и беше лекуван от дехидратация, преди да се върне вкъщи в предградията на Вашингтон, сподели говорителката на съда в петък.
Заболяването на Алито не изискваше престой в болница за една нощ и той още веднъж беше на пейката идващия понеделник, сподели в изказване говорителката Патриша Маккейб.
Алито беше деен питащ по време на разногласия този ден във значим случай за изпратени по пощата бюлетини и взе участие във всички чувания на съда през идващите две седмици.
Алито, който навърши 76 години в сряда, е вторият най-стар член на съда след 77-годишния арбитър Кларънс Томас.
Епизодът беше обявен за първи път от CNN, който също сподели, че лекуването е било приложено в болница във Филаделфия. Съдът не сподели къде е бил отведен Алито.
Инцидентът е последният образец за сдържаност на съдиите да разискват здравословното им положение, най-малко до момента в който новината по някак...
Прочетете целия текст »




