ВАШИНГТОН (AP) — RJ Davis поема мача с 25 точки,

...

RJ Davis поема контрола като номер 4 UNC достига до финала на турнира ACC, като побеждава Pitt със 72-65

ВАШИНГТОН (AP) — RJ Davis поема мача с 25 точки, Armando Bacot вкара 19, до момента в който сграбчи 11 битки и No 4 Северна Каролина победи Питсбърг със 72-65 в петък вечерта, с цел да се класира за финала на шампионата на конференцията на Atlantic Coast.

Осмата поредна победа на Tar Heels, съчетана с други резултати в страната, ги слагат на водещото място за подложен под номер 1 в шампионата на NCAA. Тази пътека се разчисти по-рано денем, когато петият Тенеси загуби със 73-56 от Мисисипи Стейт на четвъртфиналите на шампионата на Югоизточната конференция.

UNC (27-6, 17-3) към момента трябваше да се грижи за бизнеса против Пит (22-11, 12-8), конкурент, твърдо на балона на NCAA, който играе, с цел да затвърди мястото си на терена. Пантерите поведоха с цели девет през първото полувреме и продължиха да отвръщат до късно, изравнявайки резултата на 62 с към четири минути до края, до момента в който Дейвис не означи едвам втората си тройка, с цел да изведе Tar Heels напред.

След седем промени в преднината, те н...