Тръмп отива в Азия — всеки може да гадае какво ще се случи след това
ВАШИНГТОН (АП) — Президентът Доналд Тръмп се чака да замине за Азия в края на седмицата, залагайки, че едно околосветско странствуване ще му помогне да разплете огромни проблеми, които не може да си разреши да сгреши.
Залогът е не по-малко от бъдещето на международната стопанска система, което може да зависи от това дали той ще успее да успокои комерсиалното напрежение по време на упования среща с китайския водач Си Дзинпин. Една неправилна стъпка може да провокира шокови талази в американските промишлености, които към този момент бяха разтърсени от нападателните цени на Тръмп, уволненията в държавното управление и политическите ръбове.
Стратегията за импровизация на Тръмп имаше както триумфи, по този начин и пропуски, откогато той се върна на поста през януари. Хамас върна заложници на Израел, само че примирието в Близкия изток остава крехко; комерсиалната война с Китай затихна и изчезна тази година; а нахлуването на Русия в Украйна не се забави макар напъните на Тръмп да позволи спора.
Има известна тайнственост око...
Прочетете целия текст »




