ВАШИНГТОН (АП) — Преди Доналд Тръмп да се завърне в

...
ВАШИНГТОН (АП) — Преди Доналд Тръмп да се завърне в
Коментари Харесай

Докато Тръмп хвърля спасителен пояс към въглищните централи, критиците предупреждават за по-високи разходи и рискове за здравето

ВАШИНГТОН (АП) — Преди Доналд Тръмп да се завърне в Белия дом, администрацията на Байдън и доста електрически компании изграждаха бъдеще, доминирано от възобновима сила. Те имаха за цел да заменят въглищата, да понижат парниковите газове и да понижат замърсяването на въздуха, което убива повече от хиляда души годишно.

Десетки въглищни централи - излъчващи толкоз затоплящо планетата замърсяване, колкото 27 милиона автомобила - се очакваше да бъдат пенсионирани по време на втория мандат на Тръмп. Сега може да няма повече затваряне на въглищни централи, до момента в който Тръмп не напусне поста, съгласно публични лица и компанията за енергиен разбор Enverus.

Съединените щати са подложени на трагична смяна в енергийната политика, защото Тръмп употребява необятните пълномощия на държавното управление да облагодетелства въглищата и да потисне по-чистите други възможности. Това може да докара до по-скъпо електричество и по-мръсен въздух и да попречва напъните за ограничение на изменението...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР