Военният кей на САЩ за транспортиране на хуманитарна помощ за Газа ще бъде демонтиран след проблеми с времето и сигурността
ВАШИНГТОН (АП) — Построеният от армията на Съединени американски щати пристан за превозване на филантропична помощ за Газа ще бъде демонтиран и върнат вкъщи, поставяйки завършек на задача, която е изпълнен с повтарящи се метеорологични проблеми и проблеми със сигурността, които лимитират какъв брой храна и други хранителни запаси могат да стигнат до гладуващите палестинци.
Вицеадмирал Брад Купър, заместник-командващ в Централното командване на Съединени американски щати, сподели пред кореспонденти на брифинг в Пентагона за Сряда, че кеят е постигнал стремежи резултат в това, което той назова „ невиждана интервенция “.
Докато армията на Съединени американски щати се отдалечава от морския път за филантропична помощ, се въртят въпроси по отношение на новия проект на Израел да употребява пристанището в Ашдод като сурогат. Има малко детайлности за това по какъв начин ще работи и остават опасения дали филантропичните групи ще имат задоволително жизнеспособни сухопътни пресичания, с цел да получат помощ в територията, обсадена от войната сред Израел и Хамас.
Купър сподели, че коридорът от Ашдод ще...
Прочетете целия текст »




