ВАШИНГТОН (AP) — Ник Сузуки и Юрай Слафковски отбелязаха по

...

Алекс Овечкин отбелязва гол, но Кепитълс губят 5-ти пореден мач, 5-2 от Канадци

ВАШИНГТОН (AP) — Ник Сузуки и Юрай Слафковски означиха по два гола, а Монреал Канадиънс донесе пети следващ гол на Вашингтон Кепитълс загуба, 5-2 във вторник вечерта, макар че Алекс Овечкин записа своя 10-ти гол за сезона и 832-ри в кариерата си в НХЛ.

По времето, когато Овечкин вкара шест минути във втория интервал, Кепитълс към този момент губеха три гола. Те наклониха леда към вратаря на Монреал Самуел Монтембо за дълги интервали от време, само че не можаха да се измъкнат от занасянето си в първия мач на всеки тим след почивката на звездите.

Двата гола на Сузуки за 57 секунди пристигнаха при започване на мача и когато Майкъл Пецета означи 13:07, това означи края на вечерта на Чарли Линдгрен. Линдгрен позволи три гола при девет изстрела, преди да бъде сменен от Дарси Кумпер, само че надали беше отговорен за нито един от тях. Първият резултат от поврат, вторият - отскок от десния дирек, а третият, откакто съотборник загуби преимущество и падна в ъгъла.

Не оказа помощ това, че Столичани има...