Министърът на труда Лори Чавес-ДеРимър напуска кабинета на Тръмп след обвинения в злоупотреба с власт
ВАШИНГТОН (АП) — Министърът на труда Лори Чавес-ДеРимър напуща кабинета на президента Доналд Тръмп, оповестиха от администрацията в понеделник, след поредност от хипотетични злоупотреби с властта на нейната служба, в това число връзка с зависещ и пиянство на алкохол по време на работа.
Чавес-ДеРемър е третият член на кабинета на Тръмп, който напуща поста си, откакто Тръмп уволни своя изпаднал в спор секретар по вътрешната сигурност Кристи Ноем през март и смъкна основния прокурор Пам Бонди по-рано този месец.
За разлика от други скорошни напускания на кабинета, напускането на Чавес-ДеРемър беше оповестено от помощник на Белия дом, а не от президента в неговия акаунт в обществените медии.
„ Министърът на труда Лори Чавес-ДеРемър ще напусне администрацията, с цел да заеме позиция в частния бранш “, сподели в изказване представителят на Белия дом Стивън Ченг. „ Тя свърши феноменална работа в ролята си, като пази американските служащи, вкарва обективни трудови практики...
Прочетете целия текст »




