Рубио ще се опита да продаде война с Иран на скептично настроени дипломати от Г-7, след като Тръмп обиди съюзниците
ВАШИНГТОН (АП) — Държавният секретар Марко Рубио е във Франция, с цел да се срещне с сътрудниците си от Групата на седемте в петък, откакто президентът Доналд Тръмп атакува страните от НАТО поради отвращение или отвод да вземат участие във войната в Иран, спор, който някои от най-близките съдружници на Америка посрещнаха с бездънен песимизъм.
Рубио ще го направи. мъчно се пробват да продадат на другите висши дипломати от страните от Г-7 тактиката на Съединени американски щати за спора в Иран, против която съвсем всички народи повдигнаха възражения. Жестоките мнения на Тръмп за НАТО по време на съвещание на кабинета в четвъртък ще създадат задачата още по-трудна. От страните от G7 - с изключение на Съединени американски щати - Англия, Канада, Франция, Германия и Италия са членове на трансатлантическия боен съюз. Япония е единствената, която не е по този начин.
Рубио напусна Вашингтон за срещата на G7 отвън Париж единствено часове откакто Тръмп се оплака горчиво, че страните от НАТО не се ускоряват да оказват помощ на Съединени американски щати и Израел във войник...
Прочетете целия текст »




