Президентът на Полша полага клетва за правителство, което се очаква да продължи не повече от 14 дни
ВАРШАВА, Полша (AP) — Президентът на Полша поставя клетва за държавно управление в понеделник, което се чака да продължи не повече от 14 дни, тактически маневра, която разрешава на консервативната партия „ Право и правдивост “ да се задържи на властта малко по-дълго — и да направи повече назначения в държавни органи.
След националните избори през октомври президентът Анджей Дуда би трябвало още веднъж да се закълне в Матеуш Моравецки, който заема поста министър-председател от края на 2017 година Според конституцията Моравецки ще има 14 дни, с цел да се опита да построи коалиция, която може да завоюва болшинство поддръжка в Народното събрание.
Но това наподобява като изгубена идея, тъй като Моравецки няма съдружни сътрудници, откакто неговата националистическа и консервативна партия „ Право и правдивост “ загуби парламентарното си болшинство и нито една друга партия не желае да се причисли към нейното държавно управление.
Моравецки споделя, че се пробва да откри сътрудници за ръководи, само че самият той...
Прочетете целия текст »




