Варшава плаща по 1 млн. евро за върховенството на законаПолша

...
Варшава плаща по 1 млн. евро за върховенството на законаПолша
Коментари Харесай

Полша иска от ЕС да спре всекидневните глоби

Варшава заплаща по 1 млн. евро за върховенството на закона
Полша е внесла публично искане в Европейския съюз за прекъсване на санкциите от по 1 милион евро дневно, наложени от Съда на Европейски Съюз поради неизпълнението на правосъдно решение, обвързвано със правосъдната промяна, съобщи Ройтерс, като се базира на полски министър.

Глобата беше наложена доскоро повече от година поради това, че Варшава не разпусна дисциплинарната камара за съдии, за която Брюксел счита, че е била политизирана.

Сега сумата се удържа от еврофондовете за Полша, напомня организацията.

Междувременно Варшава размени камарата с нов орган, само че критици споделят, че казусът с подкопаването на независимостта на правосъдната система не е позволен.

" Внесохме искане за преустановяване на налагането на наказания след произнасянето на Съда на Европейски Съюз за дисциплинарната камара, сподели през днешния ден полският министър по европейките въпроси Шимон Шинковски вел Сенк за частната медия Полсат нюз.

Той съобщи, че настояването съдържа " мощни причини " в поддръжка на смяната на дисциплинарната камара за съдии.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР