Варненци и гости на морската столица ще могат да разглеждат

...
Варненци и гости на морската столица ще могат да разглеждат
Коментари Харесай

Днес и утре: Кораби на ВМС отварят за посещение на граждани и гости на Варна

Варненци и посетители на морската столица ще могат да преглеждат бойни кораби на Военноморските сили, ситуирани в региона на Морска гара.

Отворените порти за жители са във връзка 145-та годишнина на Военноморски сили, напомня Moreto.net.

Плавателните съдове ще могат да бъдат посетени през днешния ден, 10 август, сред 9.00 и 17:00 часа, както на следващия ден - 11 август сред 10:30 и 17:00 часа.

От 18 часа през днешния ден в Заля 1 на Фестивален и конгресен център ще се организира церемониален концерт, отдаден на празника на Военноморски сили.

В неделния ден програмата на Военноморските сили включва и още две събития.

09.00–09.05 ч. - Морска гара, гр. Варна - Ритуал по тържествено повдигане на флаговете на корабите от състава на Военноморските сили на Република България.

09.15 – 10.30 ч. - Морска гара, гр. Варна - Военен обред по заграбване на първо офицерско звание на випускниците на ВВМУ„ Н. Й. Вапцаров ”.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР