Варненските баскетболисти оказаха сериозна съпротива на шампиона в неговата зала.Балкан

...

Черно море Тича измъчи шампиона в Ботевград

Варненските баскетболисти оказаха сериозна опозиция на първенеца в неговата зала.

Балкан записа втора сложна победа от началото на сезона в Sesame Национална баскетболна лига. На собствен терен в „ Арена Ботевград “ първенците надвиха Черно море Тича с 86:80. Те изоставаха съвсем през цялото второ полувреме, на моменти и с двуцифрена разлика, само че мощни финални минути им донесоха триумфа.

В тази среща гостите бяха и без водещия си изпълнител в предходните две срещи - Къртис Джоунс, написа bgbasket.com.

След този дуел отборът Петър Златанович е с баланс 2-1, като му следва дерби с Рилски спортист у дома, до момента в който отборът на Кирил Болшаков ще приеме Спартак Плевен в търсене на първия си триумф през сезона.

„ Зелените “ започнаха мача с по-висока стартова петица. Именно по-точният мерник под коша им разреши да вземат леко преимущество през първата четвърт, след която да водят с 26:19.

Малко след началото на втория интервал преднината им стана и двуцифрена, само че мощна серия на Черно море Тича възвърне равенството – 33:33. Макар за малко Балкан още веднъж да излезе напред по-късно, пропуските на отбора ставаха от ден на ден. Стрелбата на гостите се усъвършенства доста и на почивката бяха те напред с 47:40 след 13 точки на Костадин Лазаров.

На два пъти задатъкът на „ моряците “ доближаваше и 11 точки след паузата, само че водени от Димитър Димитров и Николай Грозев, домакините съкратиха дистанцията единствено на 3. До цялостен поврат обаче освен, че не се стигна, а преди заключителната четвърт варненският отбор още веднъж се откъсна, този път с 66:57.

Натискът на Балкан се ускори в оставащото време и две минути и половина преди края отборът още веднъж излезе напред при 79:77. Последваха нови замени на водачеството, а при оставащи 48 секунди основна тройка на Девин Харис даде 4 точки преднина за тима му. Два точни наказателни удара на Димитър Димитров усилиха още разликата по-късно, като точно те оформиха и крайния резултат.

В основата на триумфа бе Димитър Димитров с 24 точки и 6 битки. Девин Харис има 13 точки, а 12 добави Николай Грозев.

За варненския тим Костадин Лазаров реализира 17 точки, с 16 е Тач Ънру, 15 и 6 битки има Ейврил Уба, а Мартин Йорданов се регистрира с 11 точки и 8 битки.

Източник: petel.bg