Върховният касационен съд прие да разглежда жалбата на Юлен срещу

...
Върховният касационен съд прие да разглежда жалбата на Юлен срещу
Коментари Харесай

Върховният съд решава дали да поскъпне таксата на Юлен за Банско

Върховният касационен съд одобри да преглежда жалбата на " Юлен " против увеличението с 5% на цената за експлоатиране на ски зоната в зимния курорт Банско. На първите две инстанция сдружението беше наказано, че с изключение на концесионната такса, дължи още 5% върху нея на Предприятието за ръководство на дейностите по запазване на околната среда (ПУДООС). Парите са начислени за 10 години обратно плюс лихвите за веселба.

Екоминистерството твърди, че концесионерът дължи на ПУДООС 178 482.64 лева за интервала 2005-2013 година като в сумата влизат и неустойките, законната рента, както и Данък добавена стойност върху дължимото отчисление. По отминалост обаче сумата се стопи до 45 834 лева

Последствия

Ако Върховен касационен съд реши делото в интерес на страната, " Юлен " действително ще би трябвало да заплати една годишна концесионна такса в допълнение. Въпросът по това дело обаче е по-голям от това дали ски концесионерът дължи тези пари. Ако страната загуби делото, това може да сложи под подозрение законността на всички доходи на ПУДООС.

Концесионерът на ски зоната твърди, че не дължи нищо повече от към този момент контрактуваното с концесионния контракт. В своята тъжба до Върховен касационен съд " Юлен " упорства, че ПУДООС е дружество и независим участник в гражданския оборот, а има искания, че му се дължат нещо като налози или такси върху концесионен контракт. Такива обаче могат да събират единствено страната и общините.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР