Убиецът от Гложене получи 20 години затвор
Върховният касационен съд остави в действие присъдата на Софийския апелативен съд, с която Григор Георгиев е наказан на 20 години затвор за осъщественото с особена свирепост и по изключително непосилен метод ликвидиране на майката на децата му през 2019 година в с. Гложене.
На 8 юли към среднощ Георгиев умъртвил Дарина. Той апелира присъдата си, тъй като не е могъл да разпита очевидец по делото – малолетния му наследник. Върховен касационен съд обаче показва, че той персонално и по безспорен метод е дал единодушието си показанията на детето, събрани в хода на досъдебното произвеждане в разпит пред арбитър, да бъдат приобщени към доказателствата посредством прочитането им в съда.
„ Доколкото посредством този разпит подсъдимият се е домогвал да потвърди, че в нощта, когато е умъртвил майката на детето си, в дома им е имало и трети човек, който го бил нападнал, версията е прегледана и от двете съдилища и е преценена като защитна, заради това че не се поддържа от нито едно доказателство или доказателствено средство от доказателствената цялост – разпити на очевидци, протоколи за оглед на местопрестъпление, изводи на назначени по делото съдебно-медицински експертизи и експертизи на материални доказателства “, показва тричленният състав на Върховен касационен съд.




