Варди донесе отличен старт на годината за ЛестърОтборът на Лестър

...

Варди донесе отличен старт на годината за Лестър

Отборът на Лестър Сити победи Евертън с 1:0 като посетител в първия мач от Висшата лига за 2019-та година. На „ Гудисън Парк “ голмайсторът на „ лисиците “ Джейми Варди означи единствения гол в дуела, с цел да донесе триумфа на своите.

Домакините направляваха повече събитията на терена, само че по този начин и не съумяха да стигнат до гол преди почивката, а основният миг в срещата пристигна в 58-та минута, когато гостите се възползваха от груба неточност на централния бранител на „ карамелите “ Майкъл Кийн, която разреши на Рикардо Перейра да изведе Джейми Варди очи в очи с Джордан Пикфорд и нападателят на Лестър не сбърка. До края на дуела възпитаниците на Марко Силва по този начин и не съумяха да стигнат до изравнителен гол и в последна сметка изгубиха. След този триумф Лестър към този момент има 31 точки се изкачи до седмо място в класирането, до момента в който Евертън остава на 10-та позиция в подреждането с актив от 27 точки. /БГНЕС
Източник: bgnes.com