VAR 2-0 Йоахим Андерсен – това се стори като датска

...

Евро 2024: Германия победи Дания, за да стигне до четвъртфиналите в бурята в Дортмунд

VAR 2-0 Йоахим Андерсен – това се стори като датска неправда, само че войските на Каспер Хюлманд също би трябвало да поемат част от виновността.

След доста забавяне през първото полувреме заради жестока гръмотевична стихия, Йоахим Андерсен изглеждаше като мълниеносен преднина на полуфиналистите от Евро 2020 след пороен дъжд в Дортмунд.

Две минути по-късно палецът на крайници на Томас Дилейни беше отсъдена засада и Германия излезе напред, откакто Андерсен - от всички хора - позволи дузпа, изпълнена с признателност от Кай Хаверц, за блокиране на центриране на Давид Раум с ръка.

Богатството на Германия изглеждаше като отличителна линия на първенците в една вечер, в която хората на Юлиан Нагелсман също демонстрираха слабостите си, преди Джамал Мусиала в последна сметка да направи играта отвън всевъзможен обсег - организирайки четвъртфинален конфликт с Испания или Грузия в Щутгарт.

Но кой знае какво можеше да се случи, в случай че Расмус Хойлунд беше намерил головото си докос...