Въпросът за границата между ухажване и тормоз е тема, която

...
Въпросът за границата между ухажване и тормоз е тема, която
Коментари Харесай

Помагало за мъже: Ухажване или тормоз, къде е разликата?

Въпросът за границата сред ухажване и тормоз е тематика, която се разисква в продължение на години. И до момента в който някои хора могат да разграничат елементарно тези две понятия, за други това може да е извънредно мъчно. Така че по какъв начин да разберете дали сте в обстановката на ухажване или тормоз?
Прочетете още
За да отговорим на този въпрос, би трябвало да се срещнем първо с това какво съставлява всяко от тези две понятия. Ухажването е процесът на изложение на интерес към различен човек, като имаме намерение да изградим отношение с него. То може да бъде физически или прочувствен контакт, който има за цел да потвърди, че другият човек е скъп за нас.

От друга страна, тормозът е неустойчиво и нападателно държание към различен човек, като се желае да се откри надзор върху него. Това може да бъде физическо или психическо принуждение, което прави другия човек да се усеща унизен и безпомощен.

Сега, когато знаем какво съставлява всяко от тези две понятия, е време да разгледаме някои от главните разлики сред тях.

Начинът на връзка

Когато ухажвате някого, връзката сред вас би трябвало да бъде отворен и честeн. Трябва да бъдете подготвени да слушате другата страна и да се интересувате от нейните отзиви и усеща. С други думи, връзката в ухажването е двупосочна. Тормозът, въпреки това, нормално включва индивидуален надзор върху другия човек, който не дава опция за връзка и не позволява гледната точка на другата страна.

Предназначението на дейностите

Действията в ухажването са ориентирани към реализиране на взаимно съгласие и създаване на отношение. В издевателството, дейностите са ориентирани към надзор и определяне на власт над другия човек. Вместо да се стремим към съгласие и разговор, тормозът се базира на страха, угнетяването и насилието.

Съгласието на другата страна

В ухажването е значимо да се съблюдава единодушието на другата страна. Трябва да бъдете подготвени да приемете несъгласието на другия човек и да спазвате границите му. В тормозът обаче, няма единодушие от другата страна. Тормозът не почита границите и желанията на другия човек.

Когато сме в обстановка, която ни прави комплицирани, може да се питаме дали това е ухажване или тормоз. За да разберем, можем да се запитаме дали другата страна е дала своето единодушие за даденото държание и дали връзката е отворена и двупосочна. Ако това не е по този начин и вместо това има надзор, принуждение и боязън, евентуално става дума за тормоз.

В умозаключение, връзките би трябвало да се основават на почитание, разговор и единодушие. Ухажването може да бъде занимателно и вълнуващо, а тормозът може да бъде рисков и нездравословен. Така че бъдете деликатни и се стремете към здрави и позитивни връзки с другите хора.

 

 
Източник: trafficnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР