Анчелоти остава начело на Бразилия и след Мондиал 2026
Въпрос на условност е Татко Карло да преподпише със “Селесао ”
Националният селекционер по футбол на Бразилия Карло Анчелоти удостовери, че ще остане отпред на отбора и след Световното състезание това лято.
„ Мисля, че да, всичко е уредено. Просто би трябвало да подпишем. Бих желал да остана. Виждам тим с огромен капацитет за бъдещето. Имаме млади играчи от най-голям клас, ново потомство, което идва и е на доста високо равнище “, разяснява Анчелоти, представен от организация Reuters.
„ Когато печелиш, това, което чувстваш, не е благополучие, а облекчение. А когато губиш, това е същинско физическо и психическо страдалчество “, сподели още 66-годишният италианец.
Това схващане за страданието може да е потребно в Бразилия, където неуспехите на Световните шампионати се третират като нещастия. Вече минаха 24 години, откогато бразилците за последно завоюваха купата, а Карло Анчелоти съобщи, че желае да сътвори „ атмосфера в тима, която е спокойна, смирена и задоволително сериозна, с цел да понесе напрежението, вместо да бъде смазана от него. “
Преминаването от клубния футбол към народен отбор трансформира ритъма на живота на Анчелоти. „ Това е друга работа. Дава ми повече време за размисъл, повече успокоение... Да се върна в клуб, не мисля... Възможно е това да е последната ми работа “, сподели експертът.
Карло Анчелоти разяснява още, че в предишното не би могъл да планува, че един ден ще бъде треньор на Бразилия или че Италия ще отсъства от следващ Световен шампионат.
„ Преди месец-два не можех да си показва, че Италия няма да се класира за Мондиал 2026. За страдание, това е... към този момент третото следващо Световно състезание, което Италия пропуща “, призна той.
Националният селекционер по футбол на Бразилия Карло Анчелоти удостовери, че ще остане отпред на отбора и след Световното състезание това лято.
„ Мисля, че да, всичко е уредено. Просто би трябвало да подпишем. Бих желал да остана. Виждам тим с огромен капацитет за бъдещето. Имаме млади играчи от най-голям клас, ново потомство, което идва и е на доста високо равнище “, разяснява Анчелоти, представен от организация Reuters.
„ Когато печелиш, това, което чувстваш, не е благополучие, а облекчение. А когато губиш, това е същинско физическо и психическо страдалчество “, сподели още 66-годишният италианец.
Това схващане за страданието може да е потребно в Бразилия, където неуспехите на Световните шампионати се третират като нещастия. Вече минаха 24 години, откогато бразилците за последно завоюваха купата, а Карло Анчелоти съобщи, че желае да сътвори „ атмосфера в тима, която е спокойна, смирена и задоволително сериозна, с цел да понесе напрежението, вместо да бъде смазана от него. “
Преминаването от клубния футбол към народен отбор трансформира ритъма на живота на Анчелоти. „ Това е друга работа. Дава ми повече време за размисъл, повече успокоение... Да се върна в клуб, не мисля... Възможно е това да е последната ми работа “, сподели експертът.
Карло Анчелоти разяснява още, че в предишното не би могъл да планува, че един ден ще бъде треньор на Бразилия или че Италия ще отсъства от следващ Световен шампионат.
„ Преди месец-два не можех да си показва, че Италия няма да се класира за Мондиал 2026. За страдание, това е... към този момент третото следващо Световно състезание, което Италия пропуща “, призна той.
Източник: novsport.com
КОМЕНТАРИ




