Въпреки цялото недоумение относно скорошната им форма, тази трудна победа

...

Евертън 1-3 Манчестър Сити: Отборът на Пеп Гуардиола прави печелившо завръщане във Висшата лига, след като голове на Фил Фодън, Хулиан Алварес и Бернардо Силва осигуряват обратна победа на Гудисън Парк след откриването на Джак Харисън

Въпреки цялото неразбиране по отношение на скорошната им форма, тази сложна победа с 3-1 против тим на Евертън, който към момента не изпитва болежка от наказването, развълнува Сити, който е във Висшата лига мерник, изкачвайки се на четвърто място, единствено на пет точки закъснение от водача Ливърпул с мач по-малко.

Евертън се бориха крепко, само че бяха анулирани от великолепен удар от Фил Фодън, тази оспорвана дузпа и по-късно от известно съмнение на вратаря на Англия Джордан Пикфорд, който подари късен гол на Бернардо Силва, само че в случай че играят по този начин, даже и с привършен тим, няма да имат проблем да се изкачат от изпадането.

Фил Фодън игра за Манчестър Сити, до момента в който те се възстановяваха от голов недостиг и завоюваха успеха

Хулиан Алварес осъществя дузпата, която вкара носовете на Сити начело в 64-ата минута на равенството