Въпреки напредъка, постигнат от някои страни от Западните Балкани като

...
Въпреки напредъка, постигнат от някои страни от Западните Балкани като
Коментари Харесай

Разширяването на ЕС на Западните Балкани: Очаквания и пречки

Въпреки напредъка, реализиран от някои страни от Западните Балкани като Северна Македония и Албания, остават провокации, когато става въпрос за присъединение към Европейски Съюз, в това число нерешени въпроси като разговора Белград-Прищина и нуждата от структурни промени

Политиката на разширение на Европейски Съюз, когато става въпрос за Западните Балкани, беше главната тематика на диалог на спор, проведен от Гръцката фондация за европейска и външна политика (ELIAMEP) и Стратегическия конгрес в Блед (BSF) в Атина.

Ангажиментът на новото държавно управление на Черна гора да се приведе в сходство със стандартите на Европейски Съюз го прави най-вероятният след блока.

За да стартират договаряния за присъединение, страните кандидатки първо би трябвало да изпълнят промени, съответстващи на глави от „ acquis “ на Европейски Съюз – колекция от общи права и отговорности, които съставляват съвкупността от законодателството на Европейски Съюз, включено в правните системи на Европейски Съюз Държави-членки.

В момента има...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР