ЦИК: С 46 машини е преустановено гласуването досега, другите са оправени
Въпреки многото проблеми с машини, за които бе обявено от районните изборни комисии от сутринта, те наподобява са били оправени. Актуалната информация към 13:00 часа през днешния ден, която имаме в Централната изборна комисия (ЦИК) за броя машини, с които е прекратено гласуването, е за 46 машини, сподели пред публицисти зам.-председателят и представител на ЦИК Росица Матева.
Изпратени са всички нужни документи от районните изборни комисии в ЦИК, имаме и пет машини, с които е прекратено машинното гласоподаване във Варна в частичните локални избори, уточни тя.
Предстои ЦИК да вземе решение да бъде прекратено машинното гласоподаване за две секции с две машини отвън страната в Турция, имаме получена информация за това, сподели още Росица Матева.
По данни на ЦИК машините за гласоподаване в страната са 9353.
Източник: breaking.bg
КОМЕНТАРИ




