Бърнс след края на ММА кариерата му: Дадох всичко от себе си за този спорт
Въпреки че не съумя да реализира задачата си да стане първенец на UFC, Гилбърт Бърнс ще се отдръпна от спорта с високо вдигната глава. Боецът с прякор Дуриньо постави завършек на 14-годишната си ММА кариера, оставяйки ръкавиците си в осмоъгълника след загубата с механически нокаут от Майк Малот в основния дуел на UFC Fight Night 273 в събота.
Бърнс се пенсионира след пета поредна загуба
Моментът беше прочувствен за Бърнс (22-10 ММА, 15-10 UFC), който до последно пазеше решението си в загадка и никой не подозираше, че отдръпването е вероятен сюжет преди събитието.
„ Дадох всичко от себе си за този спорт “, съобщи Бърнс пред MMA Junkie. „ Имах доста положителни борби, борих се за купата, изправях се против най-коравите момчета, против елита на тази дивизия. Влязох в този мач доста убеден и вложих доста труд. Но когато не съумях да извърша проекта си, когато усетих, че той е малко по-бърз, по-силен, малко по-добър тук и там, си споделих: „ Добре, щом не мога да победя Майк Малот... “. Нямам нищо срещу него. Той е сериозен кандидат, добър войник, само че не мисля, че е на върха на дивизията като другите. Казах си: „ Ще бъда почтен. Ако не мога да го победя, това е краят. “... Ако бяхме победили Малот, да, щяхме да продължим да се бием. Щяхме да предизвикаме Колби Ковингтън. Щяхме да си уредим мач по време на International Fight Week и да продължим напред. Но щом не мога да победя Майк Малот, значи е дотук “
Винаги има неща, които човек би желал да е направил по друг метод, само че като цяло Бърнс се гордее с постигнатото в ММА, макар че не е осъществил фантазията си да стане първенец на UFC. Той напуща смесените бойни изкуства с чиста съвест.
„ Не скърбя за нищо “, сподели Бърнс. „ Мисля, че научих толкоз доста от загубите през кариерата си. Не мисля, че бих трансформирал доста. Разбира се, бих трансформирал дребни неща тук и там. Но като цяло това беше ужасно образователно и израстващо прекарване. Когато резултатите са позитивни, всички сме щастливи. Всички честваме. Когато губим, е гадно. Просто би трябвало да забележим къде сме сбъркали и да се опитаме да станем по-добри, с цел да не повтаряме същите неточности. Но това беше положително пътешестване. Не мисля, че бих трансформирал доста “
Бърнс има вяра, че кариерата му ще остави положително обръщение на децата му. Крайният резултат в никакъв случай не може да омаловажи обстоятелството, че си дал всичко от себе си в гонене на фантазиите си. Бърнс не се съмнява, че ММА е видял най-хубавото от него и това е най-важното за него.
„ Децата ми виждат жертвите и ме виждат да упражнявам всеки ден “, изясни Бърнс. „ Правя доста физиотерапия, тъй че всеки ден съм на процедури, възвръщам се, върша стречинг, пилатес и ледени бани, преди да отидат на учебно заведение. Те виждат всичко. И от време на време резултатите не са в моя изгода. Тогава им споделям: „ Но вие видяхте пътя, нали? “. Не оставих необърнат камък. Направих всичко. Но от време на време резултатът просто не идва. Такъв е животът. Понякога правиш всичко както би трябвало, само че другият се е справил по-добре в този миг. И това е ситуацията. “
Моментът беше прочувствен за Бърнс (22-10 ММА, 15-10 UFC), който до последно пазеше решението си в загадка и никой не подозираше, че отдръпването е вероятен сюжет преди събитието.
„ Дадох всичко от себе си за този спорт “, съобщи Бърнс пред MMA Junkie. „ Имах доста положителни борби, борих се за купата, изправях се против най-коравите момчета, против елита на тази дивизия. Влязох в този мач доста убеден и вложих доста труд. Но когато не съумях да извърша проекта си, когато усетих, че той е малко по-бърз, по-силен, малко по-добър тук и там, си споделих: „ Добре, щом не мога да победя Майк Малот... “. Нямам нищо срещу него. Той е сериозен кандидат, добър войник, само че не мисля, че е на върха на дивизията като другите. Казах си: „ Ще бъда почтен. Ако не мога да го победя, това е краят. “... Ако бяхме победили Малот, да, щяхме да продължим да се бием. Щяхме да предизвикаме Колби Ковингтън. Щяхме да си уредим мач по време на International Fight Week и да продължим напред. Но щом не мога да победя Майк Малот, значи е дотук “
Винаги има неща, които човек би желал да е направил по друг метод, само че като цяло Бърнс се гордее с постигнатото в ММА, макар че не е осъществил фантазията си да стане първенец на UFC. Той напуща смесените бойни изкуства с чиста съвест.
„ Не скърбя за нищо “, сподели Бърнс. „ Мисля, че научих толкоз доста от загубите през кариерата си. Не мисля, че бих трансформирал доста. Разбира се, бих трансформирал дребни неща тук и там. Но като цяло това беше ужасно образователно и израстващо прекарване. Когато резултатите са позитивни, всички сме щастливи. Всички честваме. Когато губим, е гадно. Просто би трябвало да забележим къде сме сбъркали и да се опитаме да станем по-добри, с цел да не повтаряме същите неточности. Но това беше положително пътешестване. Не мисля, че бих трансформирал доста “
Бърнс има вяра, че кариерата му ще остави положително обръщение на децата му. Крайният резултат в никакъв случай не може да омаловажи обстоятелството, че си дал всичко от себе си в гонене на фантазиите си. Бърнс не се съмнява, че ММА е видял най-хубавото от него и това е най-важното за него.
„ Децата ми виждат жертвите и ме виждат да упражнявам всеки ден “, изясни Бърнс. „ Правя доста физиотерапия, тъй че всеки ден съм на процедури, възвръщам се, върша стречинг, пилатес и ледени бани, преди да отидат на учебно заведение. Те виждат всичко. И от време на време резултатите не са в моя изгода. Тогава им споделям: „ Но вие видяхте пътя, нали? “. Не оставих необърнат камък. Направих всичко. Но от време на време резултатът просто не идва. Такъв е животът. Понякога правиш всичко както би трябвало, само че другият се е справил по-добре в този миг. И това е ситуацията. “
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




