Въоръжените сили на Украйна успяха да освободят село Безсаливка в

...
Въоръжените сили на Украйна успяха да освободят село Безсаливка в
Коментари Харесай

Украинските военни отвоюваха село Безсаливка в Сумска област

Въоръжените сили на Украйна съумяха да освободят село Безсаливка в Сумска област, заяви Укринформ, базирайки се на обява във „ Facebook “ от украинското командване.

В интервенцията са взели участие подразделения от 33-ти обособен щурмови полк и 24-ти обособен батальон „ Айдар “. По време на сраженията украинските военни са обезвредили 18 съветски бойци.
„ Въоръжените сили на Украйна не престават да нанесат загуби на съперника и да доближават справедливия мир за нашата страна “, гласи известието на Генералния щаб на ВСУ.

Малкото обитаемо място е ситуирано на украинско-руската граница, почти на 20 км западно от главната зона на конфликти сред двете армии в района.

По-рано Укринформ заяви, че денем на фронтовата линия са регистрирани 160 военни конфликта, като най-ожесточените боеве са се водили край Покровск.

Русия стартира настъпателни дейности в Сумска област, откакто през април завърши отблъскването на украинските сили от Курска област – дребна част от която те бяха окупирали през лятото на 2024 година

Руските елементи са ситуирани на към 20 км от град Суми, който към този момент е бил подложен на няколко смъртоносни въздушни офанзиви.

Въпреки това, по-голямата част от сраженията се водят в източните региони на Украйна, където съветската войска ускорява темпото на настъплението през последните месеци против по-малобройните и по-слабо въоръжени украински сили, отбелязва Франс прес.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР