Вандали са нападнали гроба на основателя на Макларън – Брус

...
Вандали са нападнали гроба на основателя на Макларън – Брус
Коментари Харесай

Вандали нападнаха гроба на Брус Макларън

Вандали са нападнали гроба на създателя на Макларън – Брус Макларън, потвърдиха от тръста, носещ името на именития водач и конструктор.

Брус е заровен в гробището „ Уайкимити “ в Западен Оуклънд, дружно със брачната половинка ми Патриша, която умря през 2016 година. Макларън почина през юни 1970 година по време на проби на първообраз за шампионата Кан-Ам във Англия.
 Хакинен: Макларън е в ужасна обстановка, същински призрачен сън Хакинен: Макларън е в ужасна обстановка, същински призрачен сън
Освен гроба на Брус и Патриша, са потърпевши и тези на негови родственици, в това число на родителите на Макларън, заровени наоколо.

Според новозеландския уебсайт Stuff, надгробните монументи на Брус и Патриша, както и тези на родителите на Макларън, са залети със златна багра, а на плочата на гроба на Брус и Патриша са залепени детски играчки – главно коли.
 Откраднаха скулптура на Жил Вилньов в Канада Откраднаха скулптура на Жил Вилньов в Канада
От управата на гробището допускат, че вандалите са посещавали неведнъж тъкмо тези гробове, като са нападнали и други гробове, които не са свързани със семейство Макларън.

С почистването и възобновяване на гробовете и плочите на Брус Макларън и роднините му се е заела доброволческата организация The Grave Guardians, откъдето обаче не предвидиха по кое време ще се подготвени с тази задача.
 Ландо Норис призна, че в Макларън са безсилни против Верстапен Ландо Норис призна, че в Макларън са безсилни против Верстапен  Програма на уикенда за Гран При на Сао Пауло във Формула 1 Програма на уикенда за Гран При на Сао Пауло във Формула 1
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР