Валядолид и Виляреал не се победиха в двубой от съботната

...

Виляреал изпусна изгоден шанс да се доближи до Топ 4

Валядолид и Виляреал не се победиха в дуел от съботната стратегия на 23-ия кръг в Ла Лига - 1:1. Този резултат като че ли е по-разочароващ за гостите, които имаха очаквания да се приближат оптимално до местата в Топ 4. Домакините пък не престават да си живуркат умерено в долната половина на таблицата без съществени терзания за своя първокласен статут.

Реал откри резултата в 15-ата минута с помощта на Алкарас. Въпросният бе " почетен " от съвършен пас на Сандро Рамирес и непосредствено от въздуха насочи в мрежата на сюрпризирания Серхио Асенхо.
 Хетафе победи Валенсия с 3:0
Хетафе разруши Валенсия за едно полувреме

Домакините вкараха и трите попадения през второто полувреме

Паритетът беше възобновен малко след началото на второто полувреме. Висенте Ибора се пребори за центрирана топка и продължи за Жерард Морено, който не сгреши от близко. От Валядолид упорстваха за нарушаване в офанзива на асистиралия, само че в последна сметка ВАР не сигнализира за неправда.

В идващия кръг Валядолид гостува на Гранада, до момента в който за Виляреал следва домакинство на Леванте.

ВАЛЯДОЛИД - ВИЛЯРЕАЛ 1:1

1:0 Алкарас (15 " ), 1:1 Морено (54 " )