Валенсия се класира за 1/8-финалите за Купата на краля след

...

Валенсия и Виляреал продължиха лесно за Купата на краля

Валенсия се класира за 1/8-финалите за Купата на краля след лесна победа с 3:0 против третодивизионния Ла Нусия. Джъстин Клуйверт, Илайш Мориба и Уго Дуро означиха попаденията за „ прилепите “

Наставникът Дженаро Гатузо предстоящо даде отмора на най-хубавите си футболисти, само че техните заместници се оправиха със задачата да обезпечат на валенсианци място в идващия кръг. Клуйверт откри още в 3-ата минута след пас на Дженк Йозкаджар, а в 31-ата минута Мориба удвои задатъка на гостите. Уго Дуро постави точка на разногласието в 72-ата минута след подаване на Клуйверт.

Напред продължава и Виляреал. " Жълтата подводница " изненадващо губеше с 0:1 на почивката при гостуването си на Картахена, само че в последна сметка записа разгромна победа с 5:1. Пабло Васкес Перес даде очаквания на домакините с гол в 39-ата минута, само че през втората част разликата в класите си сподели думата. Алекс Баена и Арно Данжума обърнаха резултата в интерес на Виляреал до 56-ата минута, а малко по-късно Хосе Луис Моралес пропусна дузпа, само че беше прецизен при добавката. Другите попадения за тима на Кике Сетиен означиха Самуел Чуквуезе и Етиен Капу.

Еспаньол пък се наложи с 3:1 след продължения над Селта. В постоянното време Гонсало Пасиенсия изведе Селта напред в 15-ата минута, а в 53-ата Хавиер Пуадо изравни. В продълженията точни за Еспаньол бяха Сержи Дардер и Нико Меламед. Вратарят на гостите от Виго Аугустин Маркесин пък получи червен картон в 112-ата минута.