Валенсия победи Селта с 2:1 като гост в мач от

...

Валенсия обърна Селта далеч от дома

Валенсия победи Селта с 2:1 като посетител в мач от 16-ия кръг на Ла Лига. Яго Аспас изведе домакините напред в резултата в 11-ата минута, само че осем минути по-късно Уго Дуро изравни. В началото на втората част Макси Гомес донесе триумфа на своя тим.

Така „ прилепите” събраха 22 точки и са на осмо място във краткотрайното класиране. Галисийци са 14-и с 16 точки.

В 11-ата минута Селта излезе напред в резултата. Яго Аспас получи хубаво подаване от Мендес в наказателното поле и от дузпата вкара за 1:0.

Осем минути по-късно гостите изравниха. Матиас Дитуро направи голяма неточност, което разреши на Уго Дуро да вкара за 1:1.

Осем минути след почивката „ прилепите” стигнаха до поврат. Хосе Гая откри Макси Гомес в пеналтерията и нападателят не сбърка за 1:2.