Валенсия победи с 1:0 в 35-я кръг на Ла Лига.

...

Валенсия би Реал, Винисиус беше изгонен

Валенсия победи с 1:0 в 35-я кръг на Ла Лига. С трите точки домакините се изкачиха на 13-та позиция. Валенсия има 40 точки, пет повече от Валядолид и Хетафе, което значи и съвсем несъмнено оцеляване. Реал остава трети, на точка зад Атлетико Мадрид.

Изпитващият съществени финансови проблеми повторен финалист в Шампионската лига поведе в резултата в 33-ата минута посредством Диего Лопес.

Девет минути след почивката Тибо Куртоа направи положително избавяне след нов опит за попадение на Лопес. В 84-ата минута гол на Джъстин Клуиверт от домакините беше анулиран поради засада. Вратарят на домакините Гиорги Мамардавшили направи две отлични спасявания в края. Той първо спря Лукас Васкес, а след това и Тони Кроос.

В седмата минута на спомагателното време Винисиус Жуниор от столичани беше изпъден поради неспортсменска демонстрация. Това е първи червен картон за него в Испания. Винисиус беше забъркан и в случай при започване на второто полувреме. Тогава.
Източник: flashnews.bg