Валенсия победи като гост Реал Сосиедад с 1:0 в първия

...

Валенсия спечели гостуването си на Реал Сосиедад с малко късмет

Валенсия победи като посетител Реал Сосиедад с 1:0 в първия мач от кръг №4 в испанската Примера Дивсион.

Това е едвам втори триумф за " прилепите " в новия шампионат. Баските от своя страна позволиха първа загуба.

Валенсия по-добре се възползва от своите благоприятни условия. В 75-ата минута Хосе Гая получи дълъг пас на лявото крило, центрира към Максимилиано Гомес, който засече топката във вратата.

Голямата драма настъпи в добавеното време. Домакините означиха изравнителен гол посредством Робин Льо Норман. Ситуацията обаче бе прегледана с ВАР и се оказа, че е имало игра с ръка и попадението не бе зачетено.

Така Валенсия записа значима победа в актива си най-малко за малко излезе отпред в класирането, преди изиграването на останалите срещи от кръга. Реал Сосиедад е на четвърта позиция с 5 точки.