Валенсия 0 : 3 Реал Мадрид 65′ Брилянтен!0:3!Невероятно изпълнение на

65′
Брилянтен!

0:3!

Невероятно осъществяване на Лука Модрич !

Със самочувствие той праща топката с външен фалц в долния десен ъгъл на вратата, защитавана от Доменек!

" Класика " в Джеда!
60′
Модрич към Валверде!

Младокът стреля!

Намира външната част на мрежата.

Част от почитателите на стадиона се заблудиха.

Гол няма.
58′
Топката неотложно бива ориентирана към Гомес.

Той обаче е затворен от двама бранители.

Важна интервенция на Рамос, праща кълбото напряко към Иско.

Той стреля, вместо да подава.

Пропуск.
57′
Гомес заменя Кондогбия.
50′
Камерите демонстрират Гомес.

Вероятно редица експерти недоумяват за какво един от най-резултатните футболисти на Валенсия е към момента на аварийна пейка.
 Валенсия победи мъчно Ейбар

Макси Гомес вкара победния гол
45′
Играта е възобновена.
45+1′
Първият полуфинал в шампионата за Суперкупата на Испания стартира с напън на столичани. Реал (Мадрид) побърза да откри надзор над събитията на терена и с помощта най-много на солидните дейности на Каземиро и Варан, " галактикос " съумяха да реализират това.

На почитателите не им се наложи да чакат дълго, с цел да видят първото попадение в срещата.

Откриващият гол в мача обаче бе маркиран по извънредно нетрадиционен метод. С пряк изстрел от корнер. Тони Кроос се насочи към флагчето за осъществяване на корнер, видя че Доменек е излязъл извънредно доста отвън рамките на своята зона и стреля неотложно. Вратарят реагира, само че прекомерно късно и мазета топката в личната си мрежа.

Натискът на " белия балет " не спря и за секунда. Мадридчани използваха постоянно крилата си, с цел да изострят акциите в половината на противника си.

Именно при една такава топката мина през Карвахал, той я продължи напред и след малко безредие тя попадна у Иско, който без да се бави я насочи към задачата, реализирайки втория гол за отбора си в мача.

С пропуск за Реал се отличи Йович, който като по знамение не съумя да вкара кълбото в мрежата от близка отдалеченост, откакто засече подаване от ъглов удар.

Гамейро пък можеше да вкара гол за Валенсия, само че останал в чиста обстановка не съумя да стреля тъкмо и пропусна опцията за своя отбор.
 Снимка 460683
Източник:
45′
Нито минута продължение.

Край на първата част.
44′
Шут на Каземиро от над 25 метра.

Топката не попада в очертанията на вратата.
41′
Пропуск на Йович!

Центриране от корнер стигна до футболиста на Реал и той шутира от едвам няколко метра разстояние!

Не съумява да преодолее Доменек.
39′
Очакванията се оправдаха!

Акция по десния фланг, Карвахал подава напред, топката се оказва в Иско .

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Аларкон се разписва от близка отдалеченост.

Предимството на " галактикос " е удвоено!
34′
Футболистите на Реал (Мадрид) се пробват да овладеят средата на игрището.

Очаква се скоростна офанзива през едно от двете крила.
29′
Възможност за Валенсия!

Пас на Торес към Коклен, който продължава топката към Гамейро.

Той стреля мощно!

Но неопределено. Кълбото лети надалеч над задачата.
26′
Опасност пред вратата на Куртоа.

Първа такава в срещата.

Солер пада в наказателното поле.

Искат дузпа " прилепите ". Повторенията обаче демонстрират, че такава няма.

Не се постанова потребление на системата ВАР.
20′
Рисковано излизане на Куртоа.

Той се оказа съвсем в централния кръг от терена.

Успява да избави отбора си при рискова контра за съперника.
16′
ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Тони Кроос !

Немският национал се разписва непосредствено от корнер!

Доменек бе излязъл напред, оставяйки вратата си без контрол.

Кроос се възползва по прелестен метод!
13′
Засада на Гамейро.
12′
Нито едно подаване към Гамейро не доближава до него.

Добри дейности на бранителите на Реал (Мадрид), на този стадий от срещата.
7′
Опасен изстрел на Валверде!

Далечна беше дистанцията.

Не съумява да откри очертанията на вратата младият гений.
6′
Каземиро центрира остро!

Варан засича с глава!

Невероятно избавяне на Доменек.

Страхотна изява на стража на " прилепите ".
5′
Реал (Мадрид) се настанява удобно в полето на противника.

Възнамеряват да осъществят напън столичани, това бе по-скоро предстоящо.
3′
Първи изстрел към една от двете порти.

Каземиро не намира очертанията на задачата.
1′
Първи съдийски сигнал!
Състав Доменек Куртоа Гарай Рамос Паулища Карвахал Гая Варан Вас Менди Парехо Модрич Коклен Кроос Кондогбия Каземиро Солер Иско Торес Валверде Гамейро Йович Треньор Алберт Селадес Зинедин Зидан Резерви Ескердо Милитао Диакаби Хамес Гомес Марсело Силесен Винисиус Собрино Диас Коста Ареола Черишев Родриго
Валенсия се изправя против Реал (Мадрид) в полуфинална среща за Суперкупата на Испания. Двубоят ще се играе на стадион " Крал Абдула Спортс Сити " и стартира в 21:00 часа.

Суперкупата на Испания ще бъде решена в Саудитска Арабия, където четири тима ще образуват минитурнир с два полуфинала и край.

В първия дуел един против различен излизат Валенсия и Реал (Мадрид), а във втория Атлетико (Мадрид) и Барселона.
 Нововъведение за Суперкупата на Испания

" Това е исторически ден за нас "

За " прилепите " се върнаха много значими играчи, само че може би най-важният, Гедеш, още не е подготвен. Валенсия обаче несъмнено би трябвало да усъвършенства формата си отвън своя стадион.

Реал (Мадрид) беше надвит единствено един път в последните си двадесет срещи и е в серия от четиринадесет мача без загуба.
 Снимка 460017
Източник:

Реал към този момент съвсем три месеца няма изгубен мач. Разбира се, испанският гранд не се размина без няколко равенства, само че представянето на тима е задоволително положително, с цел да държи първото място с равни точки с Барселона.
 Реал без голмайстора си Бензема и Гарет Бейл в шампионата за Суперкупата на Испания

Няма да се рискува с тях поради леки травми

За идния мач обаче треньорът Зинедин Зидан няма да разчита на Гарет Бейл и Карим Бензема, които останаха в Испания.

От лагера на символичните домакини отпадат Гонсало Гедеш и Кристиано Пичини.