Валенсия 0 : 1 Барселона 49′ ГООООЛЛЛЛ ЗА БАРСЕЛОНА! Коутиньо

Валенсия - Барселона 0:1, Коутиньо с първи гол за каталунците!

Валенсия

0: 1

Барселона
 49′
ГООООЛЛЛЛ ЗА БАРСЕЛОНА! Коутиньо открива резултата, вкарвайки първия си гол с екипа на каталунците - 1:0! Погледите обаче събра Луис Суарес, който навърза няколко играчи на Валенсия и отляво в наказателното поле центрира към бразилеца, който засече топката в далечния ъгъл!
46′
Коутиньо заменя Андре Гомеш на почивката.
45′
Начало на второто полувреме.
45′
Край на първото полувреме.
44′
Суарес излезе на добра позиция в наказателното поле, само че ударът на уругваеца е слаб и е уловен от Доменек.
41′
Качеството на футбола от първия четвърт час очевидно спадна, а дуелът не е изключително прелъстителен за гледане, поради неналичието на голови положения и честите накъсвания на играта.
34′
Жълт картон за Морено.
30′
Добро осъществяване на Меси с вътрешен фалц от дъгата пред наказателното поле, топката минава покрай страничната греда.
27′
Удар диагонално отвън наказателното поле, само че Силесен още веднъж е на равнище и мазета топката.
24′
Валенсия се изтегли с няколко метра напред към средата на терена, а функциите в последните минути, сякаш се размениха. Сега " прилепите " са тези, които разчитат на постепенна офанзива да стигнат до нещо забавно пред вратата на Силесен.
19′
Срещата се играе на много високи обороти, а макар че Барселона владее повече топката, домакините наподобяват по-опасни в предни позиции.
14′
Шанс за домакините! Добро центриране откри Родриго Морено в наказателното поле, който стреля с глава, само че топката срещна напречната греда!
9′
Доменек избавя удар на Лионел Меси от директен свободен удар!
6′
Първият прецизен изстрел е към вратата на гостите. Играчите на Валенсия разиграха многоходова офанзива с по едно допиране, която приключи с удар на Коклен от дъгата пред наказателното поле, само че Силесен нямаше проблем и улови.
3′
Остро начало на дуела, с много твърди единоборства от страна на футболистите и на двата тима.
1′
Начало на дуела на " Местая ".
Състав 1. Хауме 13. Силесен 21. Монтоя 20. Роберто 24. Гарай 23. Юмтити 5. Паулища 3. Пике 14. Гая 18. Алба 10. Парехо 5. Бускетс 16. Кондогбия 4. Ракитич 17. Коклен 21. Гомеш 8. Вието 8. Иниеста 9. Дзадза 10. Меси 19. Морено 9. Суарес Треньор Марселино Ернесто Валверде Резерви 3. Рубен 1. Стеген 6. Максимович 2. Семедо 7. Гуедеш 14. Коутиньо 13. Нето 15. Паулиньо 15. Лато 17. Алкасер 18. Солер 22. Видал 22. С. Мина 24. Й. Мина
Барселона гостува на Валенсия, а на " Местая " ще се реши кой от двата тима заслужава да стигне до финала в шампионата за Купата на Краля. След първата среща каталунците имат преднина от един чист гол, откакто завоюваха с 1:0 на " Камп Ноу ".

Дали обаче преднината на футболистите на Ернесто Валверде ще се окаже задоволителна за краен успех през днешния ден? Треньорът на блаугранас разгласи, че в случай че Барселона желае да се класира за последния мач от конкуренцията, ще би трябвало да означи най-малко един гол.

На финала към този момент чак Севиля на Винченцо Монтела, който през вчерашния ден се оправи с Леганес след победа с 2:0 вкъщи, и с общ резултат 3:1 тръпне в очакване да разбере своя съперник.

Барселона мъчно победи Валенсия с 1:0