Ваксината ще бъде тествана сред 1420 здрави възрастни на възраст

...
Ваксината ще бъде тествана сред 1420 здрави възрастни на възраст
Коментари Харесай

Pfizer/BioNTech разработиха ваксина специално за Омикрон

Ваксината ще бъде тествана измежду 1420 здрави възрастни на възраст от 18 до 55 години
Pfizer и BioNTech оповестиха, че са създали нова ваксина, особено за разновидността Омикрон на COVID-19, написа CNN, представен от Dariknews.

Те започват клинични проучвания, които да потвърдят нейната сигурност и успеваемост, както и какъв имунен отговор провокира медикаментът - както като първична ваксина, по този начин и като бустерна доза.

Ваксината ще бъде тествана измежду 1420 здрави възрастни на възраст от 18 до 55 години, допълниха от двете компании.

Изследването е разграничено на три групи: Участниците в първата група са получили две дози от настоящата ваксина на Pfizer минимум 90 до 180 дни преди изследването. Те ще получат и една или две дози от характерната ваксина за Омикрон.

Участниците във втората група са получили три дози от настоящата ваксина Pfizer минимум 90 до 180 дни преди изследването. Те ще получат една доза от новия препарат за Омикрон.

Източник: 18min.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР