В зала Унирий на Двореца на парламента в Букурещ се

...
В зала Унирий на Двореца на парламента в Букурещ се
Коментари Харесай

Община Русе се включи в официалния прием за 3 март в Двореца на парламента в Букурещ

В зала " Унирий " на Двореца на Народното събрание в Букурещ се състоя формален банкет във връзка Националния празник на Република България 3 март. Събитието, което събра представители на дипломатическия корпус, институции и българската общественост, бе проведено oт посолството ни в Румъния, като хазаин бе изключителния и пълномощен дипломат Н. Пр. Райко Влайков.

 Церемонията стартира с осъществяване на националните химни на Република България и Румъния от младата българска оперна звезда Ана-Мария Спатарис и румънския оперен артист Емилиян Йоан Неделча, както и на химна на Европа.

На приема участваха над 1000 посетители, измежду които заместник-кметовете на община Русе Енчо Енчев и Димитър Недев, Негово Преосвещенство Главиницкият свещеник Макарий – викарий на Русенския митрополит, изпълнителният шеф на Еврорегион " Данубиус “ Лили Ганчева, министърът на защитата на Румъния Раду Мируца, заместник-председателят на Сената Михай Коцет, ръководители на дипломатически задачи, упълномощени в Букурещ, висши представители на румънски държавни институции, неправителствени организации, членове на българската общественост и представители на българския бизнес в Румъния.

В словото си към гостите дипломат Райко Влайков подчертава върху вековните връзки сред българския и румънския народ. Той акцентира, че 3 март е ден и на благодарност за героизма и саможертвата на румънските воини през Руско-турската освободителна война 1877-1878 година, както и за поддръжката, оказана на България по пътя към Освобождението и възобновяване на нейната държавност. Посланикът изрази признателност за историческия принос на Румъния в този дълъг развой и означи смисъла на споделената история и добросъседството сред двете страни.

Празничната стратегия продължи с осъществявания на квартет " Дестини “, които превзеха публиката със своя гений и артистично наличие.

В знак на почитание към празника централната фасада на Двореца на Народното събрание в Букурещ бе осветена в цветовете на българското национално знаме.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР