В южното предградие на Бейрут – Дахия – отвориха някои

...
В южното предградие на Бейрут – Дахия – отвориха някои
Коментари Харесай

Жители на Бейрут са в готовност за нови израелски атаки

В южното предградие на Бейрут – Дахия – отвориха някои магазини измежду купчини метал, бетон и ламарина. Тук попадна израелският въздушен удар предходната седмица, при който бяха убити военният пълководец на Хизбула Фуад Шукр и още шестима души.

Саад Бейдун оглежда вредите по своите магазини, в които е продавал озвучителни системи.
Къщата ми беше на това място, в този момент е разрушена. Аз и фамилията ми бяхме на ръба на гибелта, само че Аллах ни даде нов живот. И двата ми магазина бяха разрушени. Колата ми също. Ако желая да отпътува някъде, нямам нищо. Всичко е в ръцете на Аллах.
Саад Бейдун – гражданин на квартал Дахия 

Убийствата на Фуад Шукр и на политическия водач на Хамас Исмаил Хания, и двете приписвани на Израел, доста покачиха напрежението в района и изключително по границата сред Ливан и Израел.

Еврейската страна се приготвя за удари от страна на Иран и съюзническите му милиции, в това число Хизбула. Някои поданици на Дахия, където се намира и централата на шиитската формация, имат намерение да се реалокират в други квартали на Бейрут. Веднъж предградието е било унищожено във войната през 2006 г сред Израел и Ливан.
Ние от съпротивата, и по-специално в Хизбула, считаме Израел за подъл зложелател. Още от 1982 година Не знаем по кое време ще стартира своята експанзия. Всички проекти за реакция се актуализират всеки ден. Готови сме да посрещнем всяка варварска експанзия от израелците.
Амин Шери – член на парламентарната група на Хизбула 

Шери твърди, че държавното управление в Бейрут има проект за изключителни обстановки при положение на тотална война. Страната разполага с задоволително гориво и медикаменти, с цел да издържи сред два и четири месеца. 

В понеделник служебният министър на опазването на здравето Фирас Абиад получи 32 тона здравно съоръжение и медикаменти от Световната здравна организация – незабавна пратка при положение на ескалация на спора.

Лидерът на Хизбула шейх Хасан Насрала се закани, че неговата организация ще отмъсти на Израел за убийството на Фуад Шукр, който ръководеше нейните сили в южен Ливан. 
Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР