В условията на криза европейската солидарност не трябва да остава

...
В условията на криза европейската солидарност не трябва да остава
Коментари Харесай

Радев и португалският президент: В условията на криза солидарността в ЕС да не остава само на думи

В изискванията на рецесия европейската взаимност не би трябвало да остава единствено на думи. Бързото превъзмогване на обстановката, породена от ковид в Европа, изисква общи старания от страна на европейските институции и на страните членки. Това беше позицията, към която се сплотиха президентите на България и Португалия Румен Радев  Румен Радев Румен Георгиев Радев е български боен, генерал-майор от запаса. Бивш пълководец на и Марсело Ребело де Соуза, които организираха телефонен диалог.

Двамата държавни глави се оповестиха общественото и икономическо възобновяване на Европа след ковид да бъде измежду тематиките на видеоконферентна връзка на държавните глави от групата „ Арайолуш “, която сплотява президентите на 14 страни членки от Европейски Съюз – България, Португалия, Германия, Латвия, Финландия, Италия, Австрия, Полша, Унгария, Словения, Естония, Малта, Хърватия и Гърция.



Румен Радев  Румен Радев Румен Георгиев Радев е български боен, генерал-майор от запаса. Бивш пълководец на и Марсело Ребело де Соуза бяха единомислещи, че с изключение на поддръжка за здравните ограничения, подхванати за ограничение на разпространяването на ковид, са нужни и своевременни дейности на Европейския съюз за бързото обществено и икономическо възобновяване на европейските страни.

Недопустимо е вследствие на тази рецесия да се позволява маргинализирането на огромни обществени групи или да се задълбочава общественото и икономическо разделяне в Европейски Съюз, показаха още Румен Радев  Румен Радев Румен Георгиев Радев е български боен, генерал-майор от запаса. Бивш пълководец на и Марсело Ребело де Соуза.

Броят на инфектираните с ковид в Португалия надвиши 1000

По време на диалога беше реализирано взаимно единодушие за отсрочване на идната аудиенция на президента Марсело Ребело де Соуза в България през месец април, заради обстановката, основана от ковид в Европа.

Очаква се визитата на португалския президент у нас да се състои през есента на 2020 година

NOVINI.BG ви дава опция да следите настоящите данни за смъртоносния китайски ковид в действително време:


Всичко по тематиката: Епидемията ковид (COVID-19) 2168  6-годишно момиченце умря в Иран от COVID-19 6-годишно момиченце умря в Иран от COVID-19  Министерство на регионалното развитие пренасочва над 40 млн. лв. от OПРР за респиратори, защитни средства и проби за COVID-19 Министерство на регионалното развитие пренасочва над 40 млн. лв. от OПРР за респиратори, защитни средства и проби за COVID-19  Почина италиански духовник, отстъпил респиратора си на по-млад пациент Почина италиански духовник, отстъпил респиратора си на по-млад пациент
Повече за Коронавирус
 corona най-ново: Вижте последните вести лесни стъпки: Как да се предпазим? просто управление: Какви са признаците? eпидемия: Коронавирус в България
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР