В турнир от Големия шлем, в който няколко играчи от

...

Открито първенство на Австралия: Джокович, Сабаленка избягват разстройства, за да продължат с пълна пара

В шампионат от Големия шлем, в който няколко играчи от най-голям сан отпаднаха в първите три кръга, защитаващият купата си Новак Джокович и Арина Сабаленка заобиколиха разстройства доближи до четвъртфиналите на Australian Open без огромен пропуск.

Джокович беше безсърдечен при успеха с 6-0, 6-0, 6-3 над Адриан Манарино в неделя, когато влезе в своя 58-ми четвъртфинал в шампионат от Големия шлем, с цел да изравни върха на Роджър Федерер за всички времена в шампионати от Големия шлем.

В рядка дневна поява на Род Лейвър Арена, 10-кратният първенец на Откритото състезание на Австралия реализира 31 спечелилия и се състезава към успеха за 1 час и 44 минути.

Джокович е на четвъртфиналите на Откритото състезание на Австралия за 14-ти път, което е равно на второ място в листата за всички времена с Рафаел Надал и Джон Нюкомб. Разликата е, че той трансформира множеството от тези четвъртфинални мачове в трофеи в Мелбърн Парк.

Той ще се изправи против Тейлър Фриц, който доближи четвър...