В централните райони на Сирия продължава битката за град Акербат,

...
В централните райони на Сирия продължава битката за град Акербат,
Коментари Харесай

Сирийците се бавят при Акербат, американците стовариха десант в провинция Дейр ез-Зор

В централните региони на Сирия продължава борбата за град Акербат, като едната обкръжена формация от ИД към този момент е ликвидирана. Втората обкръжена формация обаче продължава яростно да се съпротивлява. Полевите командири на джихадистите даже подготвяли пробив в направление на провинция Идлиб, заяви inforeactor.ru. Руската авиация непрекъснато нанася масирани удари с ракети и бомби, само че на сирийската войска не й доближават сили за съкрушителни удари от няколко посоки за заличаване на групировката.

В същото време в провинция Дейр ез-Зор е стоварен десант на Съединени американски щати, заяви riafan.ru. Това стана на фона на настъплението на кюрдските проамерикански сили в североизточните елементи на района. Ireactor взе мнение на военния анализатор Тимур Тагаев дали сирийската войска ще превземе Дейр ез-Зор и ще постави завършек на войната или цялата популярност ще остане за американците.

Според специалиста, американският десант към момента не значи огромно нахлуване против последната столица на ИД. Източният бряг на Ефрат също е ангажиран от терористите, които би трябвало да бъдат унищожени. Желателно е взимане под цялостен надзор и ъгълът сред реките Ефрат и Хабур. Пентагонът евентуално ще притегли за задачата кюрдите и няма да се преценява с жертвите. Така за пречистване на района ще отидат най-малко две-три седмици. Толкова са нужни и на сирийците да унищожават обкръжената формация в Акербат, само че дотогава те не могат да стартират нахлуване към Дейр ез-Зор.

Американците видимо се намират в по-изгодна позиция, само че за тях има един противен колорит. След като Военновъздушни сили на Съединени американски щати нанесоха няколко удара по сирийската войска, съветската страна затвори за „ партньорите” си небето над западния бряг на Ефрат. А без авиацията на Щатите кюрдите са безпомощни. Щурмовете на Мосул и Рака сподели, че американците умеят да „ превземат” единствено руините на градовете. Освен това Ефрат отделя кюрдите и американците от деснобрежния Дейр ез-Зор, а форсирането на реката без поддръжка от въздуха е самоубийство.

По подобен метод Русия сдържа упоритостите на Съединени американски щати, в случай че Вашингтон не рискува да отиде на открит спор. Спечеленото време би трябвало изцяло да стигне за сполучливото заличаване на групировката при Акербат и „ Силите на тигъра” да бъдат трансферирани в направлението на основния удар - Дейр ез-Зор. Освен в случай че американците решат нещо друго. Интригата остава.

Превод и редакция: БЛИЦ
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР