В центъра на италианската столица Рим се проведоха демонстрации срещу

...
В центъра на италианската столица Рим се проведоха демонстрации срещу
Коментари Харесай

Хиляди в Рим протестираха срещу превъоръжаването на Европа ВИДЕО

В центъра на италианската столица Рим се организираха демонстрации против превъоръжаването на Европа и в поддръжка на по-справедливи обществени политики. Организатори бяха представители на опозиционната партия Движение " 5 звезди ", които се разграничиха от акцията на Демократическата партия, състояла се преди две седмици.

Според уредниците минимум 80 хиляди души са взели участие в шествието. Кампанията " Не на превъоръжаването. Да ги спрем! " поддържа профсъюзи и асоциации, борещи се за цивилен права. Изказванията съдържаха наказание на италианското държавно управление, ръководено от Джорджия Мелони и Европейската комисия. Посланието „ спрете ги “ се отнася до европейската ръководеща класа и има за цел да подсигурява спазването на правата на опазване на здравето и обучение.

Движението „ 5 звезди ” приканва да се изразходват национални и европейски средства на първо място за тези цели. То гласоподава в Европейския парламент срещу проекта за превъоръжаване на стойност 800 милиарда евро, направен от ръководителя на Европейска комисия Урсула фон дер Лайен, който планува страните от Европейски Съюз да вземат заеми до 150 милиарда евро за защита. На национално равнище партията се опълчва на продължаването на оръжейните доставки за Киев, като приканва за преговорен развой и дипломация.

Опозицията в Италия няма единомислещо мнение за уреждането на украинската рецесия. В Демократическата партия малко на брой не поддържат военната помощ на Киев. Партията + Европа, която беше част от предизборната коалиция с демократите, упреква " 5 звезди " в поддръжка на Русия. Лидерът на придвижването Джузепе Конте от дълго време приказва за нуждата от преустановяване на огъня и присъединяване в преговорния развой с Москва.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР