Орбан предложил на Путин да е неговата мишка
В телефонен диалог от есента унгарският министър председател Виктор Орбан е уверил съветския президент Владимир Путин в своето „ другарство “ и му е предложил помощ за „ уреждането “ на войната в Украйна. Това стана ясно от стенограма на диалога, представена от американската осведомителна организация Блумбърг.
Разговорът се е състоял на 17 октомври, като в него Орбан е декларирал на стопанина на Кремъл, че е „ подготвен да постави оптимални старания “, с цел да му помогне, в това число и да „ спомага за уреждането на войната “ в Украйна посредством образуване на среща на върха в Будапеща.
" Вчера нашето другарство доближи толкоз високо равнище, че мога да оказа помощ по всевъзможен метод. По всеки въпрос, в който мога да бъда потребен, аз съм на вашите услуги “, е споделил тогава Орбан на Путин.
За да укрепи мисълта си, унгарският водач е припомнил детска легенда, известна в Унгария, в която мишка освобождава лъв от мрежа, откакто преди този момент царят на животните е пощадил живота ѝ. Според стенограмата тази имитация е провокирала смях у Путин.
Отбелязва се, че огромна част от диалога е била отдадена на замяна на похвали сред двамата водачи, както и към американския президент Доналд Тръмп.
По време на разговора Орбан е подчертал, че другарството му с Путин се е заздравило от самото му начало в Санкт Петербург през 2009 година
" Колкото повече другари намираме, толкоз повече благоприятни условия имаме да се противопоставим на нашите съперници “, е декларирал Орбан.
Унгарският министър председател също по този начин е изразил страдание, че двамата с Путин не могат да се срещат постоянно персонално, както е било преди пандемията от COVID-19. Тези думи са били доказани пред организацията от източник, осведомен с диалога.
На собствен ред Путин е изразил удивление от „ самостоятелната и гъвкава “ позиция на Унгария във връзка с войната против Украйна. „ За нас е неясно, че такава премерена и умерена позиция провокира единствено възражения “, е коментирал съветският президент.
Според стенограмата главната цел на октомврийския диалог е била да се разиска опцията за осъществяване на среща сред Съединени американски щати и Русия в Унгария. В последна сметка среща на върха в Будапеща не се е състояла.
Детайлите от диалога между Орбан и Путин излизат нескрито на фона на изтекли записи и от диалог сред унгарския външен министър Петер Сиярто и съветския му колега Сергей Лавров.
Припомняме, че на 31 март в медиите изтекоха аудиозаписи от диалог между Лавров и Сиярто, които хвърлят светлина върху контактите им на фона на абсурда за допустимо предаване от Будапеща на Москва на елементи от закрити разисквания в Европейски Съюз.
От Европейската комисия припомниха, че Сиярто към този момент е получавал забележки за недопустимостта на оповестяване на информация от съвещания на Съвета на Европейски Съюз.
Разговорът се е състоял на 17 октомври, като в него Орбан е декларирал на стопанина на Кремъл, че е „ подготвен да постави оптимални старания “, с цел да му помогне, в това число и да „ спомага за уреждането на войната “ в Украйна посредством образуване на среща на върха в Будапеща.
" Вчера нашето другарство доближи толкоз високо равнище, че мога да оказа помощ по всевъзможен метод. По всеки въпрос, в който мога да бъда потребен, аз съм на вашите услуги “, е споделил тогава Орбан на Путин.
За да укрепи мисълта си, унгарският водач е припомнил детска легенда, известна в Унгария, в която мишка освобождава лъв от мрежа, откакто преди този момент царят на животните е пощадил живота ѝ. Според стенограмата тази имитация е провокирала смях у Путин.
Отбелязва се, че огромна част от диалога е била отдадена на замяна на похвали сред двамата водачи, както и към американския президент Доналд Тръмп.
По време на разговора Орбан е подчертал, че другарството му с Путин се е заздравило от самото му начало в Санкт Петербург през 2009 година
" Колкото повече другари намираме, толкоз повече благоприятни условия имаме да се противопоставим на нашите съперници “, е декларирал Орбан.
Унгарският министър председател също по този начин е изразил страдание, че двамата с Путин не могат да се срещат постоянно персонално, както е било преди пандемията от COVID-19. Тези думи са били доказани пред организацията от източник, осведомен с диалога.
На собствен ред Путин е изразил удивление от „ самостоятелната и гъвкава “ позиция на Унгария във връзка с войната против Украйна. „ За нас е неясно, че такава премерена и умерена позиция провокира единствено възражения “, е коментирал съветският президент.
Според стенограмата главната цел на октомврийския диалог е била да се разиска опцията за осъществяване на среща сред Съединени американски щати и Русия в Унгария. В последна сметка среща на върха в Будапеща не се е състояла.
Детайлите от диалога между Орбан и Путин излизат нескрито на фона на изтекли записи и от диалог сред унгарския външен министър Петер Сиярто и съветския му колега Сергей Лавров.
Припомняме, че на 31 март в медиите изтекоха аудиозаписи от диалог между Лавров и Сиярто, които хвърлят светлина върху контактите им на фона на абсурда за допустимо предаване от Будапеща на Москва на елементи от закрити разисквания в Европейски Съюз.
От Европейската комисия припомниха, че Сиярто към този момент е получавал забележки за недопустимостта на оповестяване на информация от съвещания на Съвета на Европейски Съюз.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




