В студените месеци на годината категорично най-търсени са топлите и

...
В студените месеци на годината категорично най-търсени са топлите и
Коментари Харесай

Кои уханни нотки са най-подходящи за зимни парфюми

В студените месеци на годината изрично най-търсени са топлите и пикантни аромати. Идеалните парфюми за есента и зимата би трябвало да са богати на подправки. По този метод те основават в допълнение възприятие за уют и комфорт, както на този, който ги носи, по този начин и на хората към него. През зимата най-търсени за дървесните парфюми, както и ориенталските ухания.

Парфюми с пачули са доста приятни през студените сезони

Уханието на пачули е топло, земно, дървесно и пикантно, като в това време не е прекомерно сладко. Неговото благосъстояние и многоплановост го вършат една от най-предпочитаните съставки за зимни парфюми. Използва се постоянно при създаването на ароматни композиции, защото укрепва останалите нотки в тях и прави комбинациите чувствени и запаметяващи се. Парфюми с пачули са обичани, както на мъжете, по този начин и на дамите. Пачули се съдържа в някои от емблематичните парфюми на най-големите ароматни къщи. Любопитна детайлност е, че храстовидното растение с забавен мирис е знак на благополучие и мощност в някои култури. Смята се, че притегля благосъстоянието и по тази причина доста хора капват есенция от пачули в портфейлите си. Растението е най-разпространено в Индия, Китай, Филипините, Карибите, Южна Америка, Индонезия, Виетнам и в тропическа Азия. Според историци е пренесено в Европа от френския император Наполеон Бонапарт през XIX век. Наполеон бил запленен от изтънчения мирис на пачули, който се излъчвал от кашмирените палта, които взел със себе си от Индия. И до през днешния ден уханието се отличава със своята изисканост и аристократизъм. Етеричното масло от пачули се възприема и като мощен афродизиак, който концентрира мислите към предпочитание за приятност. Всички парфюми с пачули имат силата да превземат сетивата на подсъзнателно равнище. Избирайки парфюми с пачули ставаме по-щастливи и задоволени, защото уханията им се борят със напрежението и депресията. Парфюми с пачули са съвършен избор в навечерието на коледно-новогодишните празници. Те генерират естетика и вътрешен мир, ускоряват вдъхновението и креативния блян.

Парфюми, в които се долавят пикантни подправки също са изключително харесвани през зимата

Търсят се ухания, които съдържат нотки карамфил, кардамон, мента, джинжифил, канела и така нататък Канелата се добива от тропическото лаврово дърво, като за приемането ѝ се употребява вътрешната част на кората. За татковина на ароматната фалшификация се счита Шри Ланка, добива се също в Китай, Египет, Индия, Южна Америка, Африка и Австралия, както и на остров Ява. Тайната по какъв начин се добива канела е една от най-дълго защитаваните, разкриват я португалците през 1505 година. Днес канелата е една от най-използваните съставки в кулинарията и парфюмерията. Друга известна фалшификация, намерила място при производството на зимни парфюми е джинджифилът. Използват се също кардамон и карамфил, които са известни с очебийно пикантния си темперамент.

Топлото и внимателно благоухание на ванилия е един от любимците при избора на зимни парфюми

Мекото, нежно и вкусно благоухание се харесва на мъже и дами от всички точки по света. То основава възприятие на лекост и радостна страст, отстранява депресията и тревогата. Ванилията, употребена за фалшификация в кулинарията и парфюмерията се извлича от семенните шушулки на три типа орхидеи: Vanilla Planifolia, Vanilla Pompona и Vanilla Tahitensis. Те са дълги лиани с бели или жълто-зелени цветове. Още ацтеките оценили потребните свойства на ванилията, като я включвали в специфична напитка, считана за афродизиак. За татковина на ванилията се приема Мексико, защото само там опрашването на растенията става по натурален път. В другите елементи на света, където се отглеждат ванилови орхидеи, опрашването се прави ръчно, което е много трудоемък развой. Испанците придвижват ванилията в Европа през ХVI век. В парфюмерията ванилията се употребява под формата на дестилат, който се извлича от натрошени зърна посредством дестилация. Най-ценна е бурбонската ванилия, която се отглежда на остров Мадагаскар. Известна е като “мадагаскарско злато ”, защото цената на кг шушулки надминава 500 $, заради което ваниловите плантации се охраняват непрекъснато, не са изключение и кръвопролитните борби за опазването им. Това прави бурбонската ванилия една от най-скъпите съставки в парфюмерията и всички компании, които я включват в състава на своите парфюми, държат да го подчертаят.

Подберете най-подходящите за вас зимни парфюми съгласно персоналния си жанр и усет. Каквито и ухания да подберете, те ще ви накарат да се чувствате уютно и удобно през студените месеци.

Източник: naselo.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР