В столичните квартали с предимно ромско население - Филиповци“ и

...
В столичните квартали с предимно ромско население - Филиповци“ и
Коментари Харесай

По-строг режим в ромските квартали на София, заразените стават повече

В столичните квартали с най-вече ромско население - „ Филиповци “ и „ Факултета “, е въведен по-строг режим на напредването. Ръководителят на оперативния спешен щаб ген. Венцислав Мутафчийски заяви, че записват по-голям брой инфектирани с COVID-19 в двата квартала.
Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) провежда контролно пропускателни пунктове на изходите. Задължително е всички работещи да се снабдят със служебни бележки от работодателите си, които да показват при инспекциите.
Кметът на София Йорданка Фандъкова осведоми, че Столичната здравна ревизия провежда тестването на всички открити контактни жители.
" Продължаваме с дезинфекцията в рисковите квартали. Екипи на спешната дирекция на Столична община, на кмета на регион „ Красна поляна “ и почистващите компании дезинфекцират всекидневно „ Филиповци “ и „ Факултета “.

Събирания на групи от повече хора в тези квартали няма да бъдат допускани. Моля, жителите, да съблюдават напътствията на полицията и на здравните инспектори, които са на място ", написа Фандъкова във фейсбук профила си.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР