В сряда в по-голямата част от страната времето ще е

...
В сряда в по-голямата част от страната времето ще е
Коментари Харесай

Студено и дъждовно време, ще има и градушки

В сряда в по-голямата част от страната времето ще е прохладно. В Северна България и западната част от Горнотракийската равнина ще духа сдържан и мощен вятър от запад-северозапад. Облачността ще е променлива. Минималните температури ще бъдат сред 7° и 12°, в София – към 8°.


След обяд над южните региони ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На места там ще има краткотрайни, краткотрайно интензивни превалявания, съпроводени с гръмотевици. Ще има условия за градушки. Максималните температури ще бъдат сред 17° и 22°, в София – към 16°.

От Национален институт по метеорология и хидрология издадоха жълт сигнален код за мощен вятър за почни цялата страна.

 

Атмосферното налягане ще се увеличи, само че ще е по-ниско от междинното за месеца.

Над планините облачността ще е променлива. След обяд над Рило-Родопската област, Странджа и Сакар ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на доста места ще има краткотрайни превалявания от дъжд, съпроводени с гръмотевици, над 1800 метра преваляванията ще са от сняг.

Ще духа мощен и плевел вятър от запад-северозапад. С него ще нахлува леден въздух и дневните температури ще се намалят. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде към 10°, на 2000 метра – към 2°.

 

Над Черноморието облачността ще е променлива. След обяд над южното крайбрежие ще се развива купеста и купесто-дъждовна и тук-там ще има краткотрайни превалявания с гръмотевици. Ще духа сдържан и мощен северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат сред 18° и 20°.

 

Температурата на морската вода е 15°. Вълнението на морето ще бъде към 2 бала.

 

В четвъртък вятърът ще отслабне и ще се ориентира от изток-североизток. Облачността ще е променлива, по-често забележителна. Краткотрайни превалявания ще има тук-там в източните и южните региони, в Югозападна България ще има и гръмотевична активност.

 

Преобладаващите минимални температури ще бъдат сред 4° и 9°, а оптималните - сред 16° и 21°. През идващите дни до края на тази и при започване на идната седмица въздушната маса ще е неустойчива.

Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на доста места ще има следобедни превалявания с гръмотевични стихии. Ще има и градушки.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР