В срок от 6 месеца Народното събрание и органите на

...
В срок от 6 месеца Народното събрание и органите на
Коментари Харесай

До 6 месеца започва процедурата по избор на нови членове на ВСС

В период от 6 месеца Народното събрание и органите на правосъдната власт стартират процедура за нов избор на членове на Висшия правосъден съвет (ВСС). Това взеха решение депутатите с гласуваните на второ четене промени в Закона за правосъдната власт.

Предложението беше импортирано от правосъдния министър Атанас Славов

Назначените съдии за прокурор за следствие на закононарушения, осъществени от основния прокурор, ще вземат участие в общото заседание на прокурорите. Всички висящи и неприключили с акт за встъпване процедури по желание на членове на Висш съдебен съвет се приключват.

С други промени се прецизира методът за асортимент на съдията, който да извършва функционалностите на прокурор за следствие на закононарушения на основния прокурор. Създава се лист от съдии, изразили предпочитание да бъдат прокурори, които да проверяват обвинител №1 .

От него излиза наяве, че нарушаванията са осъществени от двама наблюдаващи прокурори от закритата към този момент спецпрокуратура

Списъкът може да се актуализира, в случай че някой от искащите се откаже или различен изяви предпочитание да се включи в него. Системата за инцидентно систематизиране на делата, свързани с следствието на основния прокурор, ще става със специфичен модул в единната система. Предходният модул, с който към този момент е изтеглен първият арбитър, проверяващ основния прокурор, няма да се употребява.

Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР