В среща от ХХ кръг на първенството на Супер Волей

...

Волейболистите на Монтана с обрат срещу Берое /снимки/

В среща от ХХ кръг на шампионата на Супер Волей " Монтана " победи с 3:1 (-22, 18, 21, 21) " Берое " в зала „ Младост “.
Възпитаниците на треньора Даниел Пеев съумяха да създадат поврат, откакто изгубиха първия гейм с 22-25. Те поведе рано във втория, като на моменти разликата доближи 8 точки. В третия домакините също преобладаваха, позволиха единствено един път да бъдат застигнати в резултата, само че след 12-12 направиха мощна серия и затвориха гейма на 21. Четвъртата част вървеше оспорвано доникъде, след което монтанчани още веднъж преобладаваха.
Радослав Попов бе най-резултатен за спечелилите с 18 точки (1 блок, 1 ас), с 12 т. се отличи Димитър Калчев (1 блок, 1 ас). За " Берое " над всички бе Спас Байрев – 20 т. (3 блока, 2 аса), Стефан Иванов приключи  с 13 т. (1 блок, 1 ас).
Либерото на домакините Мартин Божилов пък бе избран за най-полезен (MVP) играч в мача.

" Монтана " – " Берое " (Стара Загора) 3:1 (22-25, 25-18, 25-21, 25-21)

" Монтана ": Радослав Попов-кап. 18, Димитър Калчев 12, Теодор Тодоров 11, Филип Палгут 2, Илиян Преспов 14, Мартин Кръстев 7 (Денислав Бърдаров 6, Божидар Арсенов, Георги Елчинов, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

" Берое ": Алексей Землянко 5, Денимир Димитров 1, Венцислав Рагин 7, Спас Байрев 20, Руси Желев 5, Стефан Иванов 13 (Милослав Димов 3, Кирил Красневски 2, Константин Нечев 1, Иван Дамянов, Кристиян Петров-либеро). Треньор: Мирослав Живков.

Съдии: Симеон Иванов, Ивайло Иванов.

Зала: „ Младост “-250 фенове.
Източник: bulnews.bg